Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

dune2 16.04.2015 14:27

Dobre nagrywarki ale zwrocilem uwage ze im bardziej plyta jest zapelniona tym gorsze wyniki.Bynajmniej na moich nagrywarkach.

Założyłem temat o nagrywarce stacjonarnej pionieera.
Będę wdzięczny za pomoc w wyborze najlepszych dla niego płyt :)

http://forum.cdrinfo.pl/f15/pionieer...ty-plyt-94597/

czary2mary 16.04.2015 10:24

Verbatim DVD+R MCC004 MBI Made in India
Asus DRW-2014L1T Refurbished fw.1.02
ImgBurn 2.5.8.0 x8
http://forum.cdrinfo.pl/f15/asus-drw...6/#post1321626

dune2 16.04.2015 07:47

Ilość załączników: 2
Widze ze jakosc verbatimow ostro spada zwlaszcza pod wzgledem powtarzalnosci.
Mozna trafic na takie co pala sie bardzo dobrze jak i srednio lub fatalnie.Jeszcze niedawno takich cyrkow z nimi nie bylo.
Ponizej plyta z nowo kupionych verbatimow palona x8 na ihas124.Nagrywalem w nero dvd video.
Jak widac jakosc taka ze nie dziwie sie ze moj stacjonarny pionier nie pozwala na nich nagrywac.
No chyba ze padl mi zarowno stacjonarny pionier jak i ihas124.

Załącznik 70445

Kolejna sztuka z tego samego cake palona x8 na pionku bdr 207.Nagrywalem w nero dvd video dokladnie te same pliki.

Załącznik 70446

chuckchimney 15.04.2015 23:31

PX-880SA
 
Ilość załączników: 1
Nagrane na Plextor PX-880SA
Nero 2015 x8

dune2 15.04.2015 21:10

Testuje a jutro zaloze temat dla tej nagrywarki a teraz tak na szybko pytanie o minusy Verbatima.Je czyta moja nagrywarka bez problemu i wypala dobrze tyle ze tak jak juz wczesniej pisalem ihas124 nie zawsze pozwala je testowac.Nie wiem co robi z nimi moj stacjonarny pionier ale niektore daja sie testowac a niektore nie pomimo ze sam naped oczytuje ich zawartosc.
Czy to moze wynikac z tego ze minusy sa ogolnie bardziej problematyczne niz plusy ?
Czy plusy sa ogolnie pewniejsze w sensie ze wiekszosc napedow je odczyta ?

czary2mary 15.04.2015 07:55

Cytat:

Napisany przez dune2 (Post 1321513)
Tak to chyba wina tego ze na drugim napedzie jednoczesie testuje plyty i wtedy bdr207 glupieje.
Cena tego jvc powala ale brak wejscia hdmi go skresla bo i tak nie mozna by nagrac materialu w hd.
Zaczalem testowac wczoraj plyty na moim stacjonarnym pionierze i jedno co juz wiem to ze na plycie esperanza (z MCC 004) osiagnalem najgorzej nagrana plyte w historii tej nagrywarki :)
Niezle nagrywa na sony i maxell a wyniki wygladaja na porownywalne jednak wolalbym zebys Ty ocenil.
Zalozyc nowy temat dla stacjonarnej nagrywarki pioniera zeby nie zasmiecac tego tematu ? Chce wybrac plyty na ktorych dobrze nagrywa wiec troche testow chce wstawic.

Oczywiście najlepiej załóż temat żeby wszystko było w jednym miejscu..:)

dune2 15.04.2015 07:50

Tak to chyba wina tego ze na drugim napedzie jednoczesie testuje plyty i wtedy bdr207 glupieje.
Cena tego jvc powala ale brak wejscia hdmi go skresla bo i tak nie mozna by nagrac materialu w hd.
Zaczalem testowac wczoraj plyty na moim stacjonarnym pionierze i jedno co juz wiem to ze na plycie esperanza (z MCC 004) osiagnalem najgorzej nagrana plyte w historii tej nagrywarki :)
Niezle nagrywa na sony i maxell a wyniki wygladaja na porownywalne jednak wolalbym zebys Ty ocenil.
Zalozyc nowy temat dla stacjonarnej nagrywarki pioniera zeby nie zasmiecac tego tematu ? Chce wybrac plyty na ktorych dobrze nagrywa wiec troche testow chce wstawic.

czary2mary 15.04.2015 07:35

Cytat:

Napisany przez dune2 (Post 1321399)
T
Troche tak poza tematem ale czy jest gdzies temat o tym sprzecie?
http://www.ceneo.pl/32120694
Chociaz z tego co widze nie ma wejscia hdmi tylko wyjcie wiec i tak nie nagra w prawdziwym hd wiec chyba lipa.

Pioneer mnie chyba nie lubi bo cos ostatnio moj bdr207 lubi nie widziec nagranych na sobie plyt blu-ray.Znaczy sie widzi ze sa ale wskazuje ze sa puste.Szlag mnie trafi z ta firma chyba bede mial uraz ;) No chyba ze wplywa na to fakt ze w drugim napedzie ihas124 testuje w tym samym czasie plyty dvd w nero speed ? bo w takim wypadku to sie zazwyczaj dzieje.

Cena tego stacjonarnego JVC powala .........
Jak najbardziej problemem mogą być pracujące jednocześnie napędy..

dune2 14.04.2015 14:07

To mam wrazenie ze takie maja tez TDK i pala sie fatalnie.No ale sprawdze w domu.W kazdym razie dzieki za info.
JVC sprobuje bo mam po drodze sklep gdzie chyba je maja na sztuki no ale cena ich powalala bo chyba mieli po 3 zl ;/

Troche tak poza tematem ale czy jest gdzies temat o tym sprzecie?
http://www.ceneo.pl/32120694
Chociaz z tego co widze nie ma wejscia hdmi tylko wyjcie wiec i tak nie nagra w prawdziwym hd wiec chyba lipa.

Pioneer mnie chyba nie lubi bo cos ostatnio moj bdr207 lubi nie widziec nagranych na sobie plyt blu-ray.Znaczy sie widzi ze sa ale wskazuje ze sa puste.Szlag mnie trafi z ta firma chyba bede mial uraz ;) No chyba ze wplywa na to fakt ze w drugim napedzie ihas124 testuje w tym samym czasie plyty dvd w nero speed ? bo w takim wypadku to sie zazwyczaj dzieje.

czary2mary 14.04.2015 13:58

Cytat:

Napisany przez dune2 (Post 1321397)
Ale id to MCC 004 ? Pytam bo TDK sa chyba od CMC i pala sie fatalnie i to zarowno na stacjonarnej jak i na nagrywarkach z kompa.
A nie TDK sa chyba od MBI ?

Tu powinien być MID:CMCMAGM01

dune2 14.04.2015 13:57

Ale id to MCC 004 ? Pytam bo TDK sa chyba od CMC i pala sie fatalnie i to zarowno na stacjonarnej jak i na nagrywarkach z kompa.
A nie TDK sa chyba od MBI ?

czary2mary 14.04.2015 13:49

Cytat:

Napisany przez dune2 (Post 1321394)
Mam chwilowe zacmienie no ale w pracy siedze wiec to logiczne ;) CMC to znaczy ze to jakis PAPA ? a ID w nero speed to bedzie MCC 004 ?



Kody na pewno będą inne \będą do płyt sygnowanych przez CMC czyli coś w tym rodzaju ..CPDR\CMDR .td itp

dune2 14.04.2015 13:24

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1321388)
Mam podobną sytuacją na 100% sprawnych Nec\Plextor ...po prostu nie widza nie których czystych płyt i koniec........
Te HP maja MID od CMC\CMCMAGM01 ale o trudno mi powiedzieć jaka jakość się trafi,,........to loteria jak sam widzisz:ysz:

Mam chwilowe zacmienie no ale w pracy siedze wiec to logiczne ;) CMC to znaczy ze to jakis PAPA ? a ID w nero speed to bedzie MCC 004 ?

Dzis mam zamiar kupic doslownie kazda plyte jaka znajde i sprawdzic na ktorych stacjonarna nagrywa najlepiej.
Mozliwe ze najbardziej oplacalne finansowo i pod wzgledem bezpieczenstwa bedzie nagrywac na jakiejs najtanszej no-name i zgrywac na kompa i wypalac na verbatimie :)Kopia w przypadku tanich plyt jest obowiazkowa bo pamietam ze pare miesiecy temu kupilem jakies no-name z kauflandu za ok 40 gr szt. i mialem fajna przygode.Nagrala sie dobrze bo w srodku byl chyba MCC 004 ale lezac na biurku przykeil sie do niej kawalek zwyklej biurowej tasmy klejacej.To byla naprawde marna tasma taka ze ledwo trzyma ale pomimo tego odeszla razem z warstwa plyty.No i plyta nie dawala juz sie odczytac.Sprawdzilem i przykleilem taka sama tasme na verbatima i sony i z nich nic nie odeszlo :)

czary2mary 14.04.2015 12:28

Cytat:

Napisany przez dune2 (Post 1321385)
Te made in india nagrywaly sie slabo na ihas124 i bdr207 ale te papa co kupilem wczoraj nagrywaja sie dobrze czyli podobnie jak wczesniej.
No ale stacjonarny pionier tez ich nie widzi.Mam tu na mysli te papa z "nowej" dostawy/serii bo te srzed tygodnia widzi.
Jesli chodzi o jakosc wykonania to jest logiczne to co piszesz ale czy to mozliwe by Verbatimy byly najgorzej wykonane ze "wszystkich" ? Naprawde mam w domu plyty roznych firm nawet tych malo znanych jak i doslownie no-name i to kupionych pare dni temu i stacjonarka nagrywa na nich normalnie.Oczywiscie jakosc nagrania to juz zupelnie inna kwestia bo zadne nie pala sie tak dobrze jak do niedawna Verbatim.
Ciekawe jest to ze stacjonarny pioneer Verbatimy juz od jakiegos czasu wczytywal dosyc dlugo.
To "load" na wyswietlaczu troche trwalo a plyty innych firm zazwyczaj wczytywaly sie szybciej.
Naprawde nie chce mi sie wierzyc ze laser je za slaby tylko na Verbatimy no ale ja mam bardzo mala wiedze w tym temacie wiec nie bede sie sprzeczal :)

A te HP to papa ale nie wiesz czy ze starych serii ?

Mam podobną sytuacją na 100% sprawnych Nec\Plextor ...po prostu nie widza nie których czystych płyt i koniec........
Te HP maja MID od CMC\CMCMAGM01 ale o trudno mi powiedzieć jaka jakość się trafi,,........to loteria jak sam widzisz:ysz:

dune2 14.04.2015 12:09

Te made in india nagrywaly sie slabo na ihas124 i bdr207 ale te papa co kupilem wczoraj nagrywaja sie dobrze czyli podobnie jak wczesniej.
No ale stacjonarny pionier tez ich nie widzi.Mam tu na mysli te papa z "nowej" dostawy/serii bo te srzed tygodnia widzi.
Jesli chodzi o jakosc wykonania to jest logiczne to co piszesz ale czy to mozliwe by Verbatimy byly najgorzej wykonane ze "wszystkich" ? Naprawde mam w domu plyty roznych firm nawet tych malo znanych jak i doslownie no-name i to kupionych pare dni temu i stacjonarka nagrywa na nich normalnie.Oczywiscie jakosc nagrania to juz zupelnie inna kwestia bo zadne nie pala sie tak dobrze jak do niedawna Verbatim.
Ciekawe jest to ze stacjonarny pioneer Verbatimy juz od jakiegos czasu wczytywal dosyc dlugo.
To "load" na wyswietlaczu troche trwalo a plyty innych firm zazwyczaj wczytywaly sie szybciej.
Naprawde nie chce mi sie wierzyc ze laser je za slaby tylko na Verbatimy no ale ja mam bardzo mala wiedze w tym temacie wiec nie bede sie sprzeczal :)

A te HP to papa ale nie wiesz czy ze starych serii ?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:48.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.