![]() |
Normy i dopuszczalne błędy zostały dokładnie opisane:
:czytaj: http://club.cdfreaks.com/showthread....threadid=80545 Przy ECC=8/8 max dopuszczalne błędy w/g ECMA to PI/PIF 1664/208. Błędy PI od 0-8 nie tworzą błędów PIF. Powyżej tej wartości powstają błędy PIF w zależności od ilości błędnych bajtów w wierszu bloku ECC. I tak: 8-16 --> błąd PIF =1 16-24 .... =2 itd... (uproszczony schemat) Taka zależność powinna występować na wykresach. Oczywiście będą występowały różnice, zależy bowiem to od precyzji pomiaru ECC. Analizując Kolegi wykres i max błąd PIF=6 wartość błędu PI powinna wynosić ok. 48-56. W tym miejscu wartość PI=5. Na początku testu występują błędy PI=6 a PIF 1-2. Przy takich wartościach błędów PI nie powinno być PIF. W testach na BenQ brak symetrii. :tak!: Przy błędach PI poniżej 8 nie powinny występować błędy PIF. A występują i to duże. :tak!: Ta sama płytka testowana na LiteOn'ie przy ECC = 8/1 ma maksymalny błąd PI=18 a średnia wielkość błędów PI jest 3 krotnie większa. W tym teście zgodnie z opisaną zasadą mają prawo występować błędy PIF i występują. :spoko: Dla porównania test na Pioneerze przy ECC = 8/8 :spoko: Zachowana symetria błędów PI/PIF. :) |
Ilość załączników: 1
A niby czemu nie oddaje ??
Bo Sławek ma nową koncepcje na testy ?? Z całym szacunkiem on ma nowe koncepcje na testy z każdym nowym napędem który mu sie spodoba .... A tak na marginesie - Sławek co to są dokładnie błędy PI, PIF i Jitter i od czego zależą. Bo skoro są ze sobą ściśle związane i razem "rosną i spadają" to wystarczy teścik np. na błędy PI i wszystko już wiadomo o płytce :P . Skoro wszyscy producenci piszą, że testy te są orientacyjne to proponuje niektórym wylać sobie kubełek zimnej wody na głowe i podchodzić do testów z rozsądkiem i co najmniej 10% tolerancją otrzymanych wyników (pod warunkiem testowania na tym samym napędzie). Będzie zdrowiej. Hmmm, ale nie tak wesoło .... A argument że testy wychodzą troche inaczej na różnych napędach - każdy napęd ma własny laser, własną korekcje błędów itd. Chociażby z tego powodu wyniki będą się różnić. P.S. Test na Lite-On 1693. Jak dla mnie wynik porównywalny z testem na Benq. |
niestety nie mozemy zaufac temu testowi bo nieoddaje on rzeczywistego stanu płytki :PP mozna prosic jeszcze o benchmarka?
|
Ilość załączników: 1
Wśród morza plusów czas na minusa :) .
DVD-R Verbatim 4x (stare dobre zapasy :) ). |
Ja mam benq dw 1640 i działa bez zarzutów.Polecam!
|
Cytat:
|
skoro 50 jest nowszy od 40 to dlaczego jest tańszy ?
|
Cytat:
Bo zapomniałem... || A Benka to pewnie nowszego Ale czy masz tyle pieniędzy? :> :ph34r: |
Niestety nie mam tyle pieniędzy co Ty :bicz:
A jeśli chodzi o Benka to 40 czy 50 ? |
Cytat:
To za tak małe pieniądze to tylko Modecoma przyjdzie brać Któryś z modeli :czytaj: :taktak: |
Ludzie powiedzcie mi wkońcu, którą nagrywere DVD z Benków mam zamówić: BENQ DW1640-0B3 - DVDRW DL OEM czy BENQ DW1650-0B1 - DVDRW DL OEM ???
Poza tym czy warto zamówic towar ze sklepu arest.pl ? Jaki zasilacz mi polecicie http://arest.pl/index.php?inc=cennik&katid=14 do 70 - 80 zł ( mam 2 dyski twarde i 2 nagrywarki ) |
Cytat:
A skąd wiadomo, że one na pewno tam są? :pytanie: Bo jakiś inny napęd je pokazał? A Bóg objawił jego wiarygodność? ??? Litości! :sciana: :bla: |
Cytat:
Jezeli uznajesz skok w okolicy 1.3 GB to powinienes uznac skok w okolicy 2.9 GB - na co on sie przeklada (choc uznawanie obu za skok jest IMO smieszne) ?? A teraz z drugiej strony - skok w DVDInfo w okolicy 2 GB - gdzie to sie przeklada na jitter - jitter na tym odcinku plaski ... A wiem - to jest zapowiedz tego skoku jitter ktory nastapi za 0.9GB na Benq - nie dosc ze program slusznie testuje to jeszcze testuje z wyprzedzeniem i przewiduje przyszlosc ?? |
Dwie płytki TDK .Pierwsza - jakość do przyjęcia , kupiona w pudełku, drugi obrazek , również TDK ale z cake'a kupiona luzem - piesząc dellikatnie do ..doopy.
Pierwsza palona x8 http://img105.imageshack.us/img105/1...bruary2.th.png Druga palona x4 http://img475.imageshack.us/img475/1...bruary2.th.png |
Imation +Rx8 palony 4x na BenQ 1640
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=29521&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=29522&stc=1 Dla porównania TDK +Rx8 na tym samym nośniku: http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=102 :) |
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:59. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.