Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

slawekj 19.02.2006 18:20

Normy i dopuszczalne błędy zostały dokładnie opisane:
:czytaj:
http://club.cdfreaks.com/showthread....threadid=80545
Przy ECC=8/8 max dopuszczalne błędy w/g ECMA to PI/PIF 1664/208.
Błędy PI od 0-8 nie tworzą błędów PIF.
Powyżej tej wartości powstają błędy PIF w zależności od ilości błędnych bajtów w wierszu bloku ECC.
I tak:
8-16 --> błąd PIF =1
16-24 .... =2 itd... (uproszczony schemat)

Taka zależność powinna występować na wykresach.
Oczywiście będą występowały różnice, zależy bowiem to od precyzji pomiaru ECC.

Analizując Kolegi wykres i max błąd PIF=6 wartość błędu PI powinna wynosić ok. 48-56.
W tym miejscu wartość PI=5.
Na początku testu występują błędy PI=6 a PIF 1-2. Przy takich wartościach błędów PI nie powinno być PIF.
W testach na BenQ brak symetrii. :tak!:
Przy błędach PI poniżej 8 nie powinny występować błędy PIF. A występują i to duże. :tak!:
Ta sama płytka testowana na LiteOn'ie przy ECC = 8/1 ma maksymalny błąd PI=18 a średnia wielkość błędów PI jest 3 krotnie większa.
W tym teście zgodnie z opisaną zasadą mają prawo występować błędy PIF i występują. :spoko:

Dla porównania test na Pioneerze przy ECC = 8/8 :spoko:
Zachowana symetria błędów PI/PIF.

:)

Conti 19.02.2006 16:42

Ilość załączników: 1
A niby czemu nie oddaje ??
Bo Sławek ma nową koncepcje na testy ?? Z całym szacunkiem on ma nowe koncepcje na testy z każdym nowym napędem który mu sie spodoba ....

A tak na marginesie - Sławek co to są dokładnie błędy PI, PIF i Jitter i od czego zależą. Bo skoro są ze sobą ściśle związane i razem "rosną i spadają" to wystarczy teścik np. na błędy PI i wszystko już wiadomo o płytce :P .

Skoro wszyscy producenci piszą, że testy te są orientacyjne to proponuje niektórym wylać sobie kubełek zimnej wody na głowe i podchodzić do testów z rozsądkiem i co najmniej 10% tolerancją otrzymanych wyników (pod warunkiem testowania na tym samym napędzie). Będzie zdrowiej. Hmmm, ale nie tak wesoło ....

A argument że testy wychodzą troche inaczej na różnych napędach - każdy napęd ma własny laser, własną korekcje błędów itd. Chociażby z tego powodu wyniki będą się różnić.

P.S.
Test na Lite-On 1693. Jak dla mnie wynik porównywalny z testem na Benq.

Diabolique 19.02.2006 15:49

niestety nie mozemy zaufac temu testowi bo nieoddaje on rzeczywistego stanu płytki :PP mozna prosic jeszcze o benchmarka?

Conti 19.02.2006 15:27

Ilość załączników: 1
Wśród morza plusów czas na minusa :) .
DVD-R Verbatim 4x (stare dobre zapasy :) ).

Ogród 18.02.2006 22:33

Ja mam benq dw 1640 i działa bez zarzutów.Polecam!

Diabolique 18.02.2006 22:28

Cytat:

Napisany przez mistrzu84
Ludzie powiedzcie mi wkońcu, którą nagrywere DVD z Benków mam zamówić: BENQ DW1640-0B3 - DVDRW DL OEM czy BENQ DW1650-0B1 - DVDRW DL OEM ???

do niedawna polecilbym ci 1650 bo lepszy od 1640. jednak okazuje sie ze 1650 nie jest lepszy niz 1640. wypada nawet gorzej, ale kto to wie czy tak jest naprawde. po prostu podsumowauje posty innych osob :]

mistrzu84 18.02.2006 22:26

skoro 50 jest nowszy od 40 to dlaczego jest tańszy ?

VIZZARD 18.02.2006 22:25

Cytat:

Napisany przez mistrzu84
Niestety nie mam tyle pieniędzy co Ty :bicz:
A jeśli chodzi o Benka to 40 czy 50 ?

A ile ja mam pieniędzy?

Bo zapomniałem... ||


A Benka to pewnie nowszego

Ale czy masz tyle pieniędzy? :>



:ph34r:

mistrzu84 18.02.2006 22:16

Niestety nie mam tyle pieniędzy co Ty :bicz:
A jeśli chodzi o Benka to 40 czy 50 ?

VIZZARD 18.02.2006 22:10

Cytat:

Napisany przez mistrzu84
Ludzie powiedzcie mi wkońcu, którą nagrywere DVD z Benków mam zamówić: BENQ DW1640-0B3 - DVDRW DL OEM czy BENQ DW1650-0B1 - DVDRW DL OEM ???

Poza tym czy warto zamówic towar ze sklepu arest.pl ?
Jaki zasilacz mi polecicie http://arest.pl/index.php?inc=cennik&katid=14 do 70 - 80 zł ( mam 2 dyski twarde i 2 nagrywarki )

Jeżeli o zasilacz idzie

To za tak małe pieniądze to tylko Modecoma przyjdzie brać

Któryś z modeli :czytaj:


:taktak:

mistrzu84 18.02.2006 22:02

Ludzie powiedzcie mi wkońcu, którą nagrywere DVD z Benków mam zamówić: BENQ DW1640-0B3 - DVDRW DL OEM czy BENQ DW1650-0B1 - DVDRW DL OEM ???

Poza tym czy warto zamówic towar ze sklepu arest.pl ?
Jaki zasilacz mi polecicie http://arest.pl/index.php?inc=cennik&katid=14 do 70 - 80 zł ( mam 2 dyski twarde i 2 nagrywarki )

VIZZARD 18.02.2006 20:54

Cytat:

Napisany przez slawekj
Tak BenQ widzi błędy. Nie dorabiam ieologii do wyniku.
Wszystko jest tak jak opisałem. :spoko:

Taaaa?

A skąd wiadomo, że one na pewno tam są? :pytanie:

Bo jakiś inny napęd je pokazał?

A Bóg objawił jego wiarygodność? ???


Litości! :sciana:



:bla:

pawelblu 18.02.2006 17:47

Cytat:

Napisany przez slawekj
To ja też Hewlett-Packard +Rx8 palonego 4x na BenQ 1640

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=29515&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=29516&stc=1

Dokładnie w okolicy 1.3GB nagły wzrost błędów Jitter.
Test na Pioneer w tym samym miejscu sygnalizuje dużą wartość błędów PI/PIF=139/13.
BenQ nie widzi w tym miejscu tak dużych błędów PI/PIF, jednak Jitter to sygnalizuje.
To oczywisty dowód na błędną ocenę jakości testowanej płytki. :tak!:

Jakość do wyboru. :spoko:

:)

Sorry, ale tutaj to ewidentnie dorabiasz ideologie do lokalnego wyniku (idac Towja retoryka - oczywisty dowod na dorabianie ideologii do lokalnego wyniku).

Jezeli uznajesz skok w okolicy 1.3 GB to powinienes uznac skok w okolicy 2.9 GB - na co on sie przeklada (choc uznawanie obu za skok jest IMO smieszne) ?? A teraz z drugiej strony - skok w DVDInfo w okolicy 2 GB - gdzie to sie przeklada na jitter - jitter na tym odcinku plaski ... A wiem - to jest zapowiedz tego skoku jitter ktory nastapi za 0.9GB na Benq - nie dosc ze program slusznie testuje to jeszcze testuje z wyprzedzeniem i przewiduje przyszlosc ??

Don Laser 18.02.2006 16:08

Dwie płytki TDK .Pierwsza - jakość do przyjęcia , kupiona w pudełku, drugi obrazek , również TDK ale z cake'a kupiona luzem - piesząc dellikatnie do ..doopy.

Pierwsza palona x8

http://img105.imageshack.us/img105/1...bruary2.th.png

Druga palona x4

http://img475.imageshack.us/img475/1...bruary2.th.png

slawekj 18.02.2006 13:09

Imation +Rx8 palony 4x na BenQ 1640

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=29521&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=29522&stc=1

Dla porównania TDK +Rx8 na tym samym nośniku:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=102

:)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:59.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.