Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

mkkot 03.09.2008 11:21

Fakt, miało być YUDEN000/T03. Nie wiem skąd mi się wziął TYG003. Nie nagrywam na minusach, być może któraś partia miała właśnie taki MID, a może to na innych płytach było.

Z pierwszych trzech linków wynika, że skoro Verby są made in Tajwan, to albo CMC, albo Prodisc http://www.google.pl/search?hl=pl&su...tnG=Szukaj&lr=

Kolega wisi mi przysługę. Wiem, że ma w domu pudełko z tajwańskimi verbami 50 szt. Poproszę go, żeby zrobił mi zdjęcie.

punisher 02.09.2008 18:29

Cytat:

Napisany przez mkkot (Post 958544)
Japońskie od Taiyo Juden i mają MID TYG003.

Cytat:

Napisany przez mkkot (Post 960533)
W którym miejscu?

Wyżej masz cytat z twojego faq. Może jednak oznaczenia się zmieniły i teraz tak verbatim oznacza "plusy", wydaje mi sie jednak, że to oznaczenia "minusów", jeśli się mylę to sorry.
Wikipedia to nie wykładnia wiedzy, więc niekoniecznie verby są na nośniku prodisca.

mkkot 02.09.2008 01:10

Cytat:

Napisany przez punisher (Post 959929)
@mkkot: Namiesza***322;e***347; nie***378;le. Skoro piszesz ju***380; faq to przy***322;***243;***380; si***281; do tego! Temat jest o "plusach" verbach, a ty wprowadzasz oznaczenia MID "minus***243;w".

W kt***243;rym miejscu?
Cytat:

Napisany przez punisher (Post 959929)
jedno pytanko: co ma prodisc do verbatima?? Nie spotka***322;em si***281; jeszcze z verbem na no***347;niku prodisc, wi***281;c dlatego pytam.

Verbatim also resells relabeled products from Japanese, Taiwanese, Chinese, Malaysian and Indian factories (Pearl White DVD series in Europe, some CD-R not labeled Super Azo), including but not limited to products by Taiyo Yuden, Ritek Corporation, CMC Magnetics, Prodisc, Moser Baer, Daxon/BenQ.

http://en.wikipedia.org/wiki/Verbatim_Corporation

richie ploomba 31.08.2008 12:47

to ja bym tez prosil teraz kogos o solidny Faq dotyczacy verb***243;w plus***243;w ;]
czy etykieta (kolor , napisy) maja cos wspolnego z producentem?

punisher 31.08.2008 07:54

@mkkot: Namieszałeś nieźle. Skoro piszesz już faq to przyłóż się do tego! Temat jest o "plusach" verbach, a ty wprowadzasz oznaczenia MID "minusów". I jedno pytanko: co ma prodisc do verbatima?? Nie spotkałem się jeszcze z verbem na nośniku prodisc, więc dlatego pytam.

mkkot 30.08.2008 21:17

Nie przypuszcza***322;em, ***380;e takie zainteresowanie b***281;dzie :]

CMC wygl***261;da tak jak tu:
http://club.cdfreaks.com/f33/cakebox-gallery-189893/

Dalej na stronie s***261; Prosidci, kt***243;re wygl***261;daj***261; tak samo ;)

Faktycznie jednak powinny one wygl***261;da***263; tak:
http://www.shopbot.ca/i-ca/2004/4/57876224_small.jpg
http://www.canadamedia.ca/DVD-Prodisc.jpg
http://www.myblankmediastore.com/ima...9_45613306.jpg

Jak wida***263; zaokr***261;glona g***243;ra. Podobnie zreszt***261; jak w made in India.

Jak kto***347; chce poczyta***263; jeszcze o r***243;***380;nicach, to tu:
http://club.cdfreaks.com/f33/identif...im-16x-175056/

@ Jabba the Hutt

Skoro masz ju***380; rozpakowane, zobacz kod wybity w plastiku przy samym otworze p***322;yty. Je***347;li zaczyna si***281; od PAP, to masz CMC.

BTW co do tych prodic***243;w jeszcze, nie widzia***322;em ich ju***380; dobry rok. By***263; mo***380;e moje odr***243;***380;nienie jest ju***380; nieaktualne...

Jabba the Hutt 30.08.2008 15:04

DVD Identifier podaje w obu przypadkach - DVD+R z10 p***322;ytowego cake Tajwan - MCC004 i w przypadku Colour (slimy po 5 sztuk) MCC 004. Cake ma ostre brzegi. To znaczy,***380;e CMC ? A te Colour ? No s***261; Made in India...

Juventino 27.08.2008 19:42

zawsze zostaja jeszcze Soniaki ;)

joujoujou 27.08.2008 14:20

yudeny ju***380; od dawna zesz***322;y na psy - poczytaj temat, s***261; por***243;wnania. :czytaj:

Juventino 27.08.2008 14:19

Cytat:

Napisany przez sarmatix (Post 958905)
Wszędzie polecają Taiyo Yuden'y - na CDFreaks też. A tutaj taka odmiana, że Prodisc'i i Moser Baer'y lepsze. Jesteście tego pewni?

jak bys dlugo siedzial na forum to bys wiedzial ze KIEDYS Yudeny byly dobre, wszystko sie zmienia

sarmatix 27.08.2008 12:49

Wszędzie polecają Taiyo Yuden'y - na CDFreaks też. A tutaj taka odmiana, że Prodisc'i i Moser Baer'y lepsze. Jesteście tego pewni?

Juventino 27.08.2008 07:33

Możesz zapytać sprzedawcę na allegro zanim kupisz czy są made In***8230; :D

a Singapur to chyba tylko przez neta z zagranicy, zresztą skąd wiadomo że są dobre jak ich nie testowano

sarmatix 27.08.2008 00:14

Zaokr***261;glone opakowanie tzn.? Mo***380;na prosi***263; o jakie***347; zdj***281;cie por***243;wnawcze? I czy te Prodisc'i sprzedawane s***261; w cake'ach 50 szt. i czy ich tak***380;e dotyczy to zaokr***261;glenie? :)

I gdzie w internecie mo***380;na kupi***263; poszczeg***243;lne p***322;yty, najlepiej te najlepsze. A mo***380;e zostaje tylko szukanie na w***322;asn***261; r***281;k***281; w hipermarketach?

richie ploomba 26.08.2008 13:53

z tego co zrozumialem to
- najlepiej Tajwan prodisc w zaokraglonych cake'ach
- potem Indie (moser)
- Japonia (yudeny)
- Tajwan (cmc) (ostry cake)

chyba :D

sarmatix 26.08.2008 13:35

Czyli mkkot jeszcze raz. Jakie płyty najlepiej brać do PS2? W przypadku Indii martwi mnie to, że stacjonarki źle odczytują i nie wiem jak będzie z PS2. Mógłbyś zrobić ranking jakościowy tych płyt? Czego szukać?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:59.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.