![]() |
@mkkot
chyba ci już ktoś kiedyś powiedział ze testy płyty wypalonej w 20% są o kant dupy rozbić a data jest taka bo zrobiłeś kopie płytki która była palona w 2002 i info. zostało nie zmienione |
Ilość załączników: 3
Cytat:
I jeszcze jeden Pastel. |
Ci maj***261; chyba Made in Japan... ja dawa***322;em linka do aukcji z Taiwanem. Teraz czekam tylko na opinie odno***347;nie tego no***347;nika, bo maj***261; tylko szpindel 100 szt. wi***281;c nie chc***281; tyle byle g... bra***263;.
Bra***263; te Taiwany? :D |
http://www.allegro.pl/item379927779_...is_marker.html
owego czasu mieli przy zakupach powy***380;ej 350pln transport GRATIS |
Znacie wiarygodnego sprzedawce z Allegro majacego Taiwany MCC?
|
Ano czekaj, bior***281; si***281; do roboty :)
Edit: Albo i nie, mam problemy z Lite-On'em, kt***243;ry mia***322; pos***322;u***380;ycdo tedt***243;w, a moim Samsungiem, jakby to powiedzie***263;... Jak si***281; do Litka sprawnego dorw***281;, to dorzuc***281;, ten niestety do takich nie nale***380;y :( |
No i jak? :D
|
Cytat:
W Komputroniku dałem niecałe 90zł, to taniej niż na Allegro, jeśli doliczyć KW. |
Na obrazku to masz normalne Verbatimy x16 dost***281;pne w ka***380;dym Saturnie i MM. Za 13,90 z***322; /10 szt. Albo moze i taniej. Mog***261; by***263; India lub Taiwan. Data zwykle 2007 (na 10 sztukowych Cake)
|
Ale coś w tym może być. Ostatnio zdziwiłem się strasznie, gdy wyciągnąłem ok. 7 letniego Pastela CD, a on po prostu nie chciał się czytać. Nie wiem na czym to było nagrywane, ale wiem że działało kiedyś.
Większych doświadczeń z CD nie mam, no może oprócz takich, że wszystkie 5 letnie Hawki już się nie czytają, niektóre Media Store się rozkleiły, no a reszta też zwykle nie działa. Ale miałem wtedy badziewną nagrywarkę i płyty też kupowałem najtańsze. Zbadam jeszcze wkrótce jak to jest z tymi starymi markowymi płytami. Słuchajcie, jakby kogoś interesowało, dostałem dzisiaj SPAM (ale chyba zamówiony, to znaczy musiałem zaznaczyć gdzieś jakieś pole ;) ) od CDMANIA z naprawdę ciekawą ofertą Verbów. Niestety nie napisali co to za jakie. http://www.cdmania.pl/product_info.php?products_id=141 http://www.cdmania.pl/product_info.php?products_id=239 |
Jak ktoś mieszka w tropikach to tak może być, ale w zwykłej temperaturze pokojowej nie powinny sie dziac takie reczy... tymbardziej, jesli płytki nie leżą na wierzchu... :spoko: A tak btw. Mam jeszcze płyty wypalone ładnych pare lat temu (CD i to EMTEC) i nie zauważyłem problemów przy odczycie... takze bez strachu...
|
Cytat:
|
Czyta***322;em w ksi***261;***380;eczce z PC Worda,***380;e p***322;yty czyste maj***261; kr***243;tki okres ***380;ycia w por***243;wnaniu z wypalonymi. Podobno rok...
Jaki***347; kolo z Zachodu straszy,***380;e p***322;yty CD nagrane maj***261; ***380;ywotno***347;***263; do 2 lat..... A przechowywane w ch***322;odzie do 5. Ciemno***347;***263; to ja mam ale z tym ch***322;odem... Okna mam zawsze zas***322;oni***281;te w moim pokoju z p***322;ytami. Ale temperatura ... Ech, jak to w bloku. |
Ale niby czemu miałyby się nie nadawać? Jak były trzymane w ciemnym, to nie powinno być problemów. Wyobraźcie sobie, że na tych płytach już znajdują się dane. Co miałyby niby wyparować? W końcu to nie Hawk.
|
Cytat:
|
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:48. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.