Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

seku 16.06.2008 12:48

@mkkot

chyba ci już ktoś kiedyś powiedział ze testy płyty wypalonej w 20% są o kant dupy rozbić

a data jest taka bo zrobiłeś kopie płytki która była palona w 2002 i info. zostało nie zmienione

mkkot 16.06.2008 12:39

Ilość załączników: 3
Cytat:

Napisany przez Jabba the Hutt (Post 938253)
Czytałem w książeczce z PC Worda,że płyty czyste mają krótki okres życia w porównaniu z wypalonymi. Podobno rok...

Jakiś kolo z Zachodu straszy,że płyty CD nagrane mają żywotność do 2 lat..... A przechowywane w chłodzie do 5. Ciemność to ja mam ale z tym chłodem... Okna mam zawsze zasłonięte w moim pokoju z płytami. Ale temperatura ... Ech, jak to w bloku.

Test Verbatim Data Life (zobaczcie se datę na screenie). Acha, płyta od spodu wygląda... hmm, jakby była z 2002 ;)

I jeszcze jeden Pastel.

Kris 16.06.2008 10:48

Ci maj***261; chyba Made in Japan... ja dawa***322;em linka do aukcji z Taiwanem. Teraz czekam tylko na opinie odno***347;nie tego no***347;nika, bo maj***261; tylko szpindel 100 szt. wi***281;c nie chc***281; tyle byle g... bra***263;.

Bra***263; te Taiwany? :D

seku 16.06.2008 10:25

http://www.allegro.pl/item379927779_...is_marker.html

owego czasu mieli przy zakupach powy***380;ej 350pln transport GRATIS

Randone 16.06.2008 10:10

Znacie wiarygodnego sprzedawce z Allegro majacego Taiwany MCC?

Jarson 15.06.2008 22:09

Ano czekaj, bior***281; si***281; do roboty :)

Edit:

Albo i nie, mam problemy z Lite-On'em, kt***243;ry mia***322; pos***322;u***380;ycdo tedt***243;w, a moim Samsungiem, jakby to powiedzie***263;...

Jak si***281; do Litka sprawnego dorw***281;, to dorzuc***281;, ten niestety do takich nie nale***380;y :(

Kris 15.06.2008 18:34

No i jak? :D

Jarson 14.06.2008 21:38

Cytat:

Napisany przez Kris (Post 936013)
Taiwany dobre? Jeden sprzedający powiedział, że Made in Taiwan ma w szpindlu 100 szt.
http://allegro.pl/item378460498_dvd_..._cake_box.html

Setka takich właśnie leży na półce u mnie, zobaczymy dzisiaj, czy dobre, czy niedobre :)

W Komputroniku dałem niecałe 90zł, to taniej niż na Allegro, jeśli doliczyć KW.

Jabba the Hutt 14.06.2008 18:31

Na obrazku to masz normalne Verbatimy x16 dost***281;pne w ka***380;dym Saturnie i MM. Za 13,90 z***322; /10 szt. Albo moze i taniej. Mog***261; by***263; India lub Taiwan. Data zwykle 2007 (na 10 sztukowych Cake)

mkkot 14.06.2008 10:14

Ale coś w tym może być. Ostatnio zdziwiłem się strasznie, gdy wyciągnąłem ok. 7 letniego Pastela CD, a on po prostu nie chciał się czytać. Nie wiem na czym to było nagrywane, ale wiem że działało kiedyś.

Większych doświadczeń z CD nie mam, no może oprócz takich, że wszystkie 5 letnie Hawki już się nie czytają, niektóre Media Store się rozkleiły, no a reszta też zwykle nie działa. Ale miałem wtedy badziewną nagrywarkę i płyty też kupowałem najtańsze. Zbadam jeszcze wkrótce jak to jest z tymi starymi markowymi płytami.

Słuchajcie, jakby kogoś interesowało, dostałem dzisiaj SPAM (ale chyba zamówiony, to znaczy musiałem zaznaczyć gdzieś jakieś pole ;) ) od CDMANIA z naprawdę ciekawą ofertą Verbów. Niestety nie napisali co to za jakie.

http://www.cdmania.pl/product_info.php?products_id=141
http://www.cdmania.pl/product_info.php?products_id=239

Yumie 13.06.2008 22:03

Jak ktoś mieszka w tropikach to tak może być, ale w zwykłej temperaturze pokojowej nie powinny sie dziac takie reczy... tymbardziej, jesli płytki nie leżą na wierzchu... :spoko: A tak btw. Mam jeszcze płyty wypalone ładnych pare lat temu (CD i to EMTEC) i nie zauważyłem problemów przy odczycie... takze bez strachu...

joujoujou 13.06.2008 21:41

Cytat:

Napisany przez Jabba the Hutt (Post 938253)
Czytałem w książeczce z PC Worda,że płyty czyste mają krótki okres życia w porównaniu z wypalonymi. Podobno rok...

[...]

Jakieś herezje. :O

Jabba the Hutt 13.06.2008 20:58

Czyta***322;em w ksi***261;***380;eczce z PC Worda,***380;e p***322;yty czyste maj***261; kr***243;tki okres ***380;ycia w por***243;wnaniu z wypalonymi. Podobno rok...

Jaki***347; kolo z Zachodu straszy,***380;e p***322;yty CD nagrane maj***261; ***380;ywotno***347;***263; do 2 lat..... A przechowywane w ch***322;odzie do 5. Ciemno***347;***263; to ja mam ale z tym ch***322;odem... Okna mam zawsze zas***322;oni***281;te w moim pokoju z p***322;ytami. Ale temperatura ... Ech, jak to w bloku.

mkkot 11.06.2008 22:46

Ale niby czemu miałyby się nie nadawać? Jak były trzymane w ciemnym, to nie powinno być problemów. Wyobraźcie sobie, że na tych płytach już znajdują się dane. Co miałyby niby wyparować? W końcu to nie Hawk.

obrus 11.06.2008 18:08

Cytat:

Napisany przez Jabba the Hutt (Post 937312)
Przy okazji - mam jeszcze kilka płyt z 2003 roku (Verbatim Movie x4). Spróbować wypalić czy już się nie nadają ?

Nie strasz, ja mam kilka pasteli x4, które są na pewno starsze i żal mi ich ruszyć.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:48.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.