![]() |
podzi***281;kowa***322; :peace: ide po te Indie, chyba ze prodisc'i znajde :)
p.s. od jutra mam nowe zboczenie.. b***281;de chodzi***322; po marketach i szuka***322; na cake'ach napis***243;w "made in singapore" :D |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
A teraz FAQ, o kt***243;re kto***347; prosi***322;: Tajwan CMC i Prodisc Prodisci r***243;***380;ni***261; si***281; od tych od CMC tym, ***380;e maj***261; bardziej zaokr***261;glon***261; g***243;r***281; cake'a. CMC ko***324;cz***261; si***281; ostr***261; obr***281;cz***261;. Jedne i drugie maj***261; wysok***261; kompatybilno***347;***263;, przy czym te z prodisca s***261; zauwa***380;alnie lepsze je***347;li chodzi o wykresy (btw musz***281; wreszcie zrobi***263; test odczytu na moim starym nap***281;dzie). Te od CMC s***261; dosy***263; r***243;***380;ne jako***347;ciowo nawet w ramach jednego cake'a. CMC nagrane 18x s***261; do wyrzucenia. Indie Bardzo dobre p***322;yty, minimalnie gorsze od tych z prodisca. Niestety na skutek dziwnego odbicia ***347;wiat***322;a nie czytaj***261; si***281; we wszystkich stacjonarkach. Japonia Robione przez Taiyo Juden jako chyba jedyne dzisiejsze Verbatimy jednokrotnego nagrywania maj***261; inny MID, czyli TYG003. Wypa***322;y dosy***263; powtarzalne, zwykle nieco lepsze od tych z CMC. Nagrane 18x s***261; do wyrzucenia. Singapur Prawie nieosi***261;galne, "oryginalne" Verbatimy od Mitsubishi. Chiny Nie wiem kto je robi, ale wg tego co widzia***322;em na forum s***261; s***322;absze nawet ni***380; CMC. |
Bierz w takiej kolejnosci jak napisales. Mialem z Indi i Tajwaniu i sie nie zawiodlem.
Natomiast Japoncow nie mialem ale jakbys poczytal na forum pare tematow to bys zauwazyl ze ludzie na nie narzekaja :> |
a ja mam takie pytanie (na szybko) :-P
Verby: - Indie - Tajwan - Japan z tego co czytam kilka postow wstecz to tajwan moze byc od cmc llub prodisca? i maja MID004? a Indie i Japonia? od jakich sa producentow? i jaki maja mid? tez mcc004? Wlasnie made in India i made in Japan widzialem w Carrefour. Co brac do litka 20A1H? |
Cytat:
co do prędkości, to sam widzisz m.in w tym topiku że ludzie mają lepsze wyniki z prędkością 8X niż z 6X to że trzeba nagrywać z małą prędkościa to mit z przed paru lat, ja też kiedyś wierzyłem że im wolniej tym lepiej |
B***281;d***281; ich u***380;ywa***322; do film***243;w i seriali (XviD). Dotychczas filmy nagrywa***322;em na Vakossach, a seriale na Verbatimach. No ale teraz Vakossy nagrane mniej wi***281;cej w tym samym okresie nagle przesta***322;y by***263; odczytywalne na laptopie (TSSTcorp CD/DVDW TS L63-2D), chocia***380; to w***322;a***347;nie na nim by***322;y nagrywane. I to nie o to chodzi ***380;e si***281; zacinaj***261;, nap***281;d w og***243;le ich nie rozpoznaje. Na szcz***281;***347;cie gdzie indziej dzialaj***261; (nawet na stacjonarce WIWY), tylko pytanie jak d***322;ugo jeszcze. Wypala***322;em pr***281;dko***347;ci***261; 4x. Verbatimy pr***243;b***281; czasu na razie przechodz***261;, ale skoro s***261; lepsze i gorsze, to wol***281; oczywi***347;cie kupowa***263; te lepsze. Tak, ***380;eby chocia***380; prztrwa***322;y a***380; Blu-Ray stanie si***281; standardem i na niego przenios***281; swoje kolekcje.
Przy okazji mam takie pytanie, bo formuowa***322;em je w wyszukiwarce w r***243;***380;ny spos***243;b i nie mog***322;em znale***378;***263; odpowiedzi: jak to jest z t***261; pr***281;dko***347;ci***261; na grywania? Dotychczas by***322;em nauczony, ***380;e wszystko nale***380;y wypala***263; z pr***281;dko***347;ci***261; jak najmniejsz***261;, ale tutaj gdzie***347; mi mign***281;***322;o, ***380;eby nagrywa***263; 8x. Tylko to 8x to jest regu***322;a permanentna, czy mo***380;e chodzi o po***322;ow***281; pr***281;dko***347;ci maksymalnej nagrywarki, albo p***322;yty? Je***347;li np. mam w laptopie nagrywark***281; 8x, a w stacjonarnym LG GSA 4167b 16x, to na obu powinienem nagrywa***263; 8x, czy na laptopie 4x a na stacjonarce 8x? Albo je***347;li p***322;yta ma maks. 8x, to powinienem nagrywa***263; 4x, a jak maks. 16x, to 8x? Jak to dok***322;adnie jest? Ps. M***243;g***322;by kto***347; poleci***263; jakiego***347; sprawdzonego allegrowicza? EDIT: Ok, never mind, ju***380; uda***322;o mi si***281; znale***378;***263; odpowiedni temat do ostatniego pytania. |
Niestety jakość płytek zmienia się cały czas, a dodatkowo możesz trafić na złą serię ;). Takie FAQ z tego powodu mija się z celem. Nikt nie kupuje tylu płyt, żeby to wszystko kontrolować.
Mówiąc szczerze, wypały powyżej tragiczne nie są (specyfikacja przewiduje maksymalną wartość PIE 200). Gdybym miał dzisiaj kupić, wziąłbym Tajwany, ale od Prodisca. Różnią się od tych od CMC tym, że mają bardziej zaokrągloną górę cake'a. CMC kończą się ostrą obręczą. Do czego potrzebujesz tych płyt? Jak nie chcesz na stacjonarkach odtwarzać, to pewnym typem będzie made in India. Jak chcesz, to właściwie nie wiadomo ;) Płyty od CMC mimo słabych wykresów działają chyba na wszystkim. Możesz też kupić Sony, raczej dosyć dobra jakość i mała różnorodność wykresów. Dostały też pierwsze miejsce w teście KŚ, no ale tego nie można brać do końca na poważnie. |
Wyszukiwarki u***380;ywa***322;em, no ale najcz***281;***347;niej odsy***322;a***322;a mnie w***322;a***347;nie do tego tematu, kt***243;ry jest tak obszerny, ***380;e go nie ogarn***281;. By***263; mo***380;e nie tylko ja mam ten problem, wi***281;c mo***380;e warto by***322;oby zrobi***263; jaki***347; skr***243;towy FAQ dla os***243;b, kt***243;re nie s***261; na bie***380;***261;ca, ale nie zdo***322;aj***261; ogarn***261;***263; kilkudziesi***281;ciu(kilkuset?) post***243;w dziennie z ostatnich 6 miesi***281;cy.
Mog***322;oby to by***263; szybkie porady np. "Unika***263; p***322;yt takich i takich", "Z Verbatim***243;w dobre s***261; takie i taki a unika***263; takich i takich", "Wy***322;***261;czy***263; ukrywanie ATIPI w Alcoholu", a je***347;li kogo***347; interesowa***322;oby dlaczego, to ju***380; by sam sobie poszuka***322; na forum. Mi w***322;a***347;nie potrzebna jest taka jednozdaniowa odpowied***378;, bo jak wertowa***322;em ten temat, to czyta***322;em, ***380;e dobre s***261; takie, ale to by***322; post sprzed dw***243;ch lat. Potem np. przeczyta***322;em ***380;e dobre s***261; takie, a dwie strony dalej kto***347; pisze, ***380;e jednak nie, albo kto***347; pisze ***380;e jakie***347; inne s***261; dobre, a kilka post***243;w dalej jest napisane, ***380;e s***261; s***322;abo dost***281;pne albo w og***243;le ich nie ma. Niestety nie jestem w stanie ogarn***261;***263; tego w tak kr***243;tkim czasie, dlatego przyda***322;aby pomoc kogo***347; zorientowanego w temacie. Ps. Dzi***281;ki za linka, przyda si***281;. |
Cytat:
http://forum.cdrinfo.pl/f45/nero-cd-...-wynikow-67090 Poza tym, nie b***243;j si***281; u***380;ywa***263; wyszukiwarki, je***347;li co***347; Ci***281; dr***281;czy. Odno***347;nie Verbatim***243;w: sprawa ta by***322;a wielokrotnie wa***322;kowana a ju***380; poraz kolejny o tym samym pisa***263;, to ju***380; by***322;aby przesada. |
Chcia***322;bym kupi***263; wi***281;ksz***261; ilo***347;***263; Verbatim***243;w ale ju***380; zgubi***322;em si***281; w tych wszystkich MMC, CMC, Indiach, Tajwanach i Tajojudenach, a niestety nie jestem w stanie przebrn***261;***263; przez 71 stron tego tematu, w kt***243;rym cz***281;***347;***263; post***243;w to wykresy, kt***243;rych niestety nie potrafi***281; odczytywa***263;.
W zwi***261;zku z tym czy kto***347; m***243;g***322;by w skr***243;cie wyt***322;umaczy***263; mi kt***243;rych Verbatim***243;w powinienem szuka***263;, a jakich unika***263; i ewentualnie poleci***263; jakiego***347; sprawdzonego allegrowicza? Z g***243;ry dzi***281;kuj***281; za jak***261;kolwiek pomoc. |
Jak dotąd najlepszy wypał MCC 004 made in Tajwan od CMC, Pioneer 212, 8x:
http://www.linux-porady.multimo.pl/i...aiwan_cmc5.png http://www.linux-porady.multimo.pl/i...n_cmc5_ta2.png Dziwi mnie, że zawsze początek jest gorszy. |
|
Z ciekawości nagrałem właśnie tajwana ze starych zapasów. Wyszło idealnie, PIE na początku < 9. Dalej nawet nie sprawdzałem, bo i po co. Mimo wszystko ważne, że w stacjonarce wszystko działa. Świetne jakościowo i 100% powtarzalne indyjskie się blokowały.
|
Chyba mi si***281; nagrywarka popsu***322;a. Kupi***322;em sobie tajwa***324;skie Verby, po cake'u wnioskuj***281; ***380;e od CMC.
No to pierwszy wypa***322;, Pioneer DVR-212, 8x: http://www.linux-porady.multimo.pl/i...taiwan_cmc.png By***322;oby ca***322;kiem fajnie, gdyby nie te pify w ***347;rodku. Pomy***347;la***322;em, ***380;e mo***380;e co***347; nie tak z p***322;ytk***261; i wypali***322;em drug***261;, tak samo: http://www.linux-porady.multimo.pl/i...aiwan_cmc2.png http://www.linux-porady.multimo.pl/i...n_cmc2_ta1.png http://www.linux-porady.multimo.pl/i...n_cmc2_ta2.png http://www.linux-porady.multimo.pl/i...n_cmc2_ta3.png Ca***322;kiem zdziwiony postanowi***322;em wypali***263; trzeci***261;: http://www.linux-porady.multimo.pl/i...aiwan_cmc3.png http://www.linux-porady.multimo.pl/i...n_cmc3_ta1.png Sprawdzi***322;em powierzchni***281; nagrywaln***261;, na oko bez zarzutu. Zczyta***322;em kody wyt***322;oczone w ***347;rodku na plastiku, ko***324;c***243;wki s***261; r***243;***380;ne dla ka***380;dej p***322;yty. Nie s***261; to wi***281;c jakie***347; 2 serie. No to czwarty wypa***322;: http://www.linux-porady.multimo.pl/i...aiwan_cmc4.png Dla por***243;wnania, kilka dni temu palony tajwan ze starych zapas***243;w, prawdopodobnie od prodisca: http://www.linux-porady.multimo.pl/i...an_prodisc.png (nier***243;wna linia odczytu to efekt w***322;***261;czenia gry) http://www.linux-porady.multimo.pl/i...rodisc_ta1.png http://www.linux-porady.multimo.pl/i...rodisc_ta2.png http://www.linux-porady.multimo.pl/i...rodisc_ta3.png Niech mi teraz kto***347; co***347; m***261;drego powie :sciana: W stacjonarce wszystko dzia***322;a ;) Update: zrobi***322;em pi***261;ty wypa***322;, wygl***261;da jak czwarty. Chyba si***281; znormalizowa***322;o i teraz wszystkie b***281;d***261; wygl***261;da***263; tak :/ |
Nowe Verbatim DVD+R Colour x16. Made in India 2007
---------------------------------------------------------------------------- Unique Disc Identifier : [DVD+R:MCC-004-000] ---------------------------------------------------------------------------- Disc & Book Type : [DVD+R] - [DVD+R] Manufacturer Name : [Mitsubishi Chemical Corp.] Manufacturer ID : [MCC] Media Type ID : [004] Product Revision : [Not Specified] Blank Disc Capacity : [2,295,104 Sectors = 4.70 GB (4.38 GiB)] Recording Speeds : [1x-2.4x , 4x , 6x-8x , 6x-16x] No i mamy to samo co w starych Colour. Czyli jak by nie wygl***261;da***322;y, no***347;nik ten sam... |
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:46. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.