Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

andy 31.08.2006 13:15

@tomek.xp reputka za zej***347;cie poni***380;ej 1 :D

tomek.xp 31.08.2006 13:03

Ilość załączników: 1
Czyli MadeInIndia nie są takie ostatnie :)

Verbatim DVD+R x16@x6 palone Pioneer'em 111L v8.26
Załącznik 33505

Oczywiście zgadzam się z opiniami że zależy na jaką partie płyt się trafi...

andy 31.08.2006 12:58

Cytat:

Napisany przez Piter666
Odkry***322;em przyczyn***281; takiego stanu rzeczy - do p***322;ytki przyklei***322; si***281; w***322;os

Dziwne ***380;e podczas testu si***281; nie odklei***322; :P

Cytat:

Napisany przez Piter666
ponowny test:

Bardzo ***322;adny wypa***322; :spoko:

Mich@ł 31.08.2006 12:50

Co nie zmienia faktu, ***380;e b***322;***281;dy PIE troch***281; wysokie :P
Pomy***347;le***263;, ***380;e chcia***322;em dosta***263; Verbatimy z Japonii :D

Piter666 31.08.2006 12:41

Cytat:

Napisany przez @ndy
@Piter666 płytka nie była porysowana na starcie ?

nie wiem jak by to powiedzieć bo mi troche głupio... :'( :'( :'( :'(
Odkryłem przyczynę takiego stanu rzeczy - do płytki przykleił się włos :sciana: Jestem pewien że przy wyciąganiu z konserwy nośnika nie było go jeszcze bo oglądałem dvd przed nagraniem, co nie zmienia faktu że dałem plamę :P
ponowny test:

http://images4.fotosik.pl/109/b2da9be559e3d233.png

Atlantis 31.08.2006 12:37

Cytat:

A mo***380;e to m***243;j palnik ju***380; si***281; zestarza***322;? ma 1 rok i ~1000 DVD przebiegu + robi jako zwyk***322;y odtwarzacz (jeden nap***281;d w kompie).
Bardziej prawdopodobne jest to, ***380;e trafi***322;e***347; na kiepsk***261; p***322;yt***281;, albo - ajk to zosta***322;o zasugerowane w tym miejscu na ko***324;cui jest jaka***347; g***322;ebsza rysa, odcisk palca czy jaka***347; skaza.

Cytat:

Funkcje SmartBurn i HyperTuning obs***322;uguj***261; tylko najnowsze modele LiteOn'a.
S***261;dz***261;c po tym, co jest tutaj napisane, 812S te***380; posiada SmartBurn... Co mam o tym my***347;le***263;? ;)

andy 31.08.2006 12:32

Zgadzam si***281; z Micha***322;em. Albo p***322;ytka by***322;a porysowana albo trafi***322;a ci si***281; parszywa partia...

Dlatego nie kupuj***281; p***322;yt przez neta. Lepiej jest w kupi***263; w sklepie kilka sztuk dla testu. Gdy oka***380;e si***281; ***380;e jako***347;***263; jest dobra wtedy wracam do sklepu i kupuj***281; wi***281;ksz***261; ilo***347;***263;.

Mich@ł 31.08.2006 12:28

Cytat:

Napisany przez Piter666
...

U kogo na Allegro je kupowałeś? Zamawiałem również na allegro, dostałem partię z Indii i jak widać parę postów wyżej nagrywają się nieźle :)
Wynik powtarza się na kilku płytach, czy jest to pierwsza, którą testowałeś?
Mam ten sam model BenQ, z podobnym "przebiegiem" i problemów nie mam.
Poza tym, to nie powinna być wina napędu, skoro Esperanza się dobrze wypaliła :>

slawekj 31.08.2006 12:20

Cytat:

Napisany przez Atlantis
Ale można uznać te płyty za dobrze nagrane, nie muszę niczego wyrzucać do kosza chyba. :)
A ta funcja "SmartBurn" jest domyślnie włączona, czy trzeba ją jakoś aktywować? 812S posiada ją? ;)

Dobrze nagrane płytki nie wyrzucamy do kosza. :spoko:
Funkcje SmartBurn i HyperTuning obsługują tylko najnowsze modele LiteOn'a.

:)

andy 31.08.2006 12:17

@Piter666 p***322;ytka nie by***322;a porysowana na starcie ?

Piter666 31.08.2006 12:06

Patrzcie jaka lipna partia verbatima, i to made in Japan (zawsze myślałem że japońce robią dobre):

Palona 8x

http://images1.fotosik.pl/155/4f445960490b58db.png


Jeszcze dla przykładu wczoraj palona Esperanza (też 8x)

http://images3.fotosik.pl/146/65603bc8f47e5def.png

A może to mój palnik już się zestarzał? ma 1 rok i ~1000 DVD przebiegu + robi jako zwykły odtwarzacz (jeden napęd w kompie).

SolidBurn i WOPC: ON

Tych Verbatimów to mam 100 (( w 4 konserwach po 25szt. z allegro. Mam nadzieję że to tylko ta jedna konserwa jest nie teges ???

Atlantis 31.08.2006 12:05

Cytat:

Ze sta***322;ym OPC (LiteOn) mo***380;na wypali***263; dobrze
Do idea***322;u jeszcze daleko.
To odno***347;nie tych moich dw***243;ch ostatnich test***243;w? ;)
Ale mo***380;na uzna***263; te p***322;yty za dobrze nagrane, nie musz***281; niczego wyrzuca***263; do kosza chyba. :)

Hmm... A ta funcja "SmartBurn" jest domy***347;lnie w***322;***261;czona, czy trzeba j***261; jako***347; aktywowa***263;? 812S posiada j***261;? ;)

slawekj 31.08.2006 09:57

Cytat:

Napisany przez Atlantis
...jeszcze nie tak dawno wrzucałem testy na forum, a więc porównywalne z najlepszymi współczesnymi palnikami jak BenQ 1640, Pioneery czy Plextory.

???

Ze stałym OPC (LiteOn) można wypalić dobrze :taktak:
Do ideału jeszcze daleko. :fiu:

LiteOn...
http://forum.cdrinfo.pl/653512-post17.html
http://forum.cdrinfo.pl/653556-post19.html

Pioneer...
http://forum.cdrinfo.pl/673461-post694.html

Plextor...
http://forum.cdrinfo.pl/673485-post126.html

:)

andy 31.08.2006 09:43

Cytat:

Napisany przez Atlantis
Tak wi***281;c mniejsza jako***347;***263; to raczej wina p***322;yt

Masz racj***281;. Ostatnio Verby si***281; pogorszy***322;y. Wi***281;kszo***347;***263; os***243;b na forum nie jest zadowolona z jako***347;ci zapisu na tych p***322;ytach.

Cytat:

Napisany przez Atlantis
Ale na tym "wiekowym" palniku na p***322;ytach z poprzednich cake'***243;w (Made in Taiwan) pali***322;o tak jak m***243;wi***322;em (PIF w ilo***347;ci ~100, z maksymalnymi warto***347;ciami zazwyczaj 4-5), jeszcze nie tak dawno wrzuca***322;em testy na forum, a wi***281;c por***243;wnywalne z najlepszymi wsp***243;***322;czesnymi palnikami jak BenQ 1640, Pioneery czy Plextory.

Znowu masz racj***281; :) Litki z serii 8xx s***261; bardzo dobrymi palnikami :D

Atlantis 31.08.2006 09:00

Ale na tym "wiekowym" palniku na p***322;ytach z poprzednich cake'***243;w (Made in Taiwan) pali***322;o tak jak m***243;wi***322;em (PIF w ilo***347;ci ~100, z maksymalnymi warto***347;ciami zazwyczaj 4-5), jeszcze nie tak dawno wrzuca***322;em testy na forum, a wi***281;c por***243;wnywalne z najlepszymi wsp***243;***322;czesnymi palnikami jak BenQ 1640, Pioneery czy Plextory. :)
Tak wi***281;c mniejsza jako***347;***263; to raczej wina p***322;yt, bo wypala***322;em r***243;wnolegle niedawno jedna po drugiej dwie p***322;yty - t***261; z tego cake'a i poprzedniego - r***243;***380;nica by***322;a wyra***378;nie widoczna. :)
Ale fakt, ***378;le nie jest... Mog***322;oby by***263; jednak lepiej... :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:48.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.