Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

Atlantis 23.08.2006 21:34

Kolejna z tego samego cake'a co poprzednie. Tym razem ju***380; lepiej. ;)

http://img361.imageshack.us/img361/1...dia5oc3zu6.png

Atlantis 18.08.2006 23:46

A niby co za r***243;***380;nica? Wynik na CD-DVD Speed tylko u***347;wiadomi***322; mi, ***380;e ***378;le interpretuj***281; wyniki na KProbe. Zwyczajnie przyzwyczai***322;em si***281; do d***322;ugiej serii p***322;yt, gdzie PIF by***322;y maksimum oko***322;o 4-6 i kiedy zobaczy***322;em tak***261; dziewi***261;tk***281; czy dziesiatk***281; to troch***281; mnie to przestraszy***322;o, do tego stopnia, ***380;e zapomnia***322;em o maksimum 32. :) Nie licz***281; tej jednej palonej 8x dla pr***243;by, bo ona faktycznie si***281; ***378;le nagra***322;a.

Test na CD SPeed zrobi***322;em, poniewa***380; przypomnia***322;em sobie, ***380;e kiedy***347; r***243;wnie***380; mia***322;em seri***281; Verb***243;w z tak***261; ilo***347;ci***261; PIF***243;w, ale wtedy jeszcze nie u***380;ywa***322;em KProbe. Chcia***322;em wi***281;c mie***263; jaki***347; punkt odniesienia i jak wida***263; wynik dobry wedle tamtych standard***243;w.

Mich@ł 18.08.2006 18:31

A co mi tam..
Zam***243;wi***322;em 100 p***322;yt :]
Ko***322;o ***347;rody powinny przyj***347;***263;, wtedy pierwsze testy.. :>

Atlantis 18.08.2006 18:21

Zrobiłem test kolejnej wypalonej, tym razem w CD-DVD Speed, a więc maksymalna wartośc PIF to 4. To mnie trochę uspokoiło... :)

http://img291.imageshack.us/img291/2...0061750te4.png

Cóż, idealnie może nie jest, zwłaszcza, że przez kilka ostatnich cake'ów przyzwyczaiłem się do dużo lepszych wyników, ale podobne już miałem i wtedy płytę nie przekraczającą wartości 2 dla PIF uważałem za bardzo dobrą. :) Fakt, trochę ich dużo (zwłaszcza na początku, gdzie kilkaset, jeden przy drugim), ale za to mniejsza ilość PIE...

Aha, ja miałem o wiele lepsze wyniki gdy paliłem na "Made in Taiwan", po "Made in Japan" też można się chyba dobrej jakości spodziewać. :)

Mich@ł 18.08.2006 17:07

Tylko, ***380;e jak***261; b***281;d***281; mia***322; pewno***347;***263;, ***380;e te 5 sztuk b***281;dzie z tej samej dobrej partii, co cake 100 sztuk? :D
Poza tym nigdzie nie widz***281; cake 100 w sklepie :| Wi***281;c zakupy planuj***281; w Internecie.

andy 18.08.2006 16:52

@Micha***322; najlepiej kup ok. 5 sztuk. Wypal i przeskanuj. Jak jako***347;***263; b***281;dzie dobra zapierdzielaj do sklepu i kupuj wi***281;cej :)

Mich@ł 18.08.2006 16:45

Kurde.. Loteria z tymi Verbatimami jest..
Mimo, ***380;e MCC 004, to wyniki potrafi***261; by***263; r***243;***380;ne :|
Chcia***322;em kupi***263; cake 100 sztuk, ale wstrzymam si***281;, bo trafi***263; na lepsz***261; parti***281; jest trudno :|
B***281;d***281; musia***322; chyba znale***378;***263; jakie***347; inne p***322;yty..

IceManSpy 18.08.2006 15:04

W***322;a***347;nie przymierzam si***281; do kupienia Verb***243;w, ale jednak chyba kupi***281; TDK :)

andy 18.08.2006 13:30

@Atlantis a mo***380;e dorwa***322;e***347; gorsz***261; seri***281;?

Atlantis 18.08.2006 09:18

http://img301.imageshack.us/img301/8...nindia4dp2.png

Zn***243;w 4x...

A tutaj dla por***243;wnania jedna z ostatnich z poprzedniego cake'a:

http://img147.imageshack.us/img147/2369/atmr9.png

Jak wida***263; nowe p***322;yty niewarte tych 40 z***322; kt***243;re na nie wyda***322;em, prawie szmelc... :( Oczywi***347;cie reklamowa***263; si***281; nie da (bo na jakiej podstawie?) tylko nagrywa***263; jeszcze 20 razy na czym***347; takim. :/ Kto wiem, mo***380;e w ko***324;cu b***281;dzie lepiej?

Mich@ł 18.08.2006 07:43

Cytat:

Napisany przez @ndy
O ile si***281; nie myl***281; to dopuszczalne max PIE wynosi 280 b***322;ed***243;w/sekund***281; i PIF 32 b***322;***281;dy/sekund***281;. U Ciebie przekroczone s***261; tylko PIFy. No chyba, ***380;e ***378;le co***347; odczyta***322;em to niech mnie kto***347; poprawi.

Dopuszczalny pif jest rzeczywi***347;cie przekroczony..
PIE mimo, ***380;e mie***347;ci si***281; w normie, to m***243;g***322;by by***263; ni***380;szy.

icemac 18.08.2006 07:39

Cytat:

Napisany przez @ndy
O ile się nie mylę to dopuszczalne max PIE wynosi 280 błedów/sekundę i PIF 32 błędy/sekundę. U Ciebie przekroczone są tylko PIFy. No chyba, że źle coś odczytałem to niech mnie ktoś poprawi.

przy 8/8 tak jest jak piszesz :taktak:

andy 18.08.2006 01:13

O ile si***281; nie myl***281; to dopuszczalne max PIE wynosi 280 b***322;ed***243;w/sekund***281; i PIF 32 b***322;***281;dy/sekund***281;. U Ciebie przekroczone s***261; tylko PIFy. No chyba, ***380;e ***378;le co***347; odczyta***322;em to niech mnie kto***347; poprawi.

Atlantis 17.08.2006 22:43

http://img480.imageshack.us/img480/7...india8xqo5.png

Niestety, 8x to juz totalna pora***380;ka. P***322;yta si***281; odczyta***322;a i zweryfikowa***322;a, ale b***322;***281;dy ponad norm***281;... :(

Atlantis 17.08.2006 21:36

http://img475.imageshack.us/img475/7...india6xjk2.png

No c***243;***380;, 6x im nie s***322;u***380;y. :) Spr***243;buj***281; jak si***281; pal***261; na LiteOnie z maksymaln***261; pr***281;dko***347;ci***261; 8x, chocia***380; jako***347; nie s***261;dz***281;, ***380;eby to by***322;o rozwiazaniem problmu.
Heh... Nachodzi***322;em si***281; po Krakowie w poszukiwaniu tych p***322;yt, dorwa***322;em ostatni cake, do tego za 40 z***322; a tutaj taka jako***347;***263;... :(


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:21.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.