Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

Fine 25.06.2006 21:46

http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...9&postcount=11

Atlantis 25.06.2006 20:57

Hmm... A czy mo***380;na si***281; spodziewa***263; wyra***378;nej r***243;***380;nicy w jako***347;ci zapisu w por***243;wnaniu do tych z Tajwanu? Warto kupowa***263; od razu ca***322;y cake pi***281;***263;dziesi***281;ciu sztuk z Japonii? :)

pawelblu 25.06.2006 20:00

Napewno nie bedzie drozej niz 65 np. w CDL :) a jak w CDL nie bedzie drozej niz 65, to u innych duzych sprzedawcow rowniez nie bedzie drozej niz 65.

mensir67pl 25.06.2006 08:53

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez rork
To pewnie zaraz cena bedzie odpowiednio większa ;) teraz jest ~60-65zł obym się mylił.

ps. szkoda, że markety sprowadzają sam chłam albo ceny maja z kosmosu, a i cake 50szt ciężko w detalu kupic (sklepy internetowe są wyjątkiem)

Ostatnio jak trafilem na Japan byl w cenie normalnych

jesli by ktos kupil niech wrzuci kod

ostatni latwo bylo to rozroznic

rork 25.06.2006 08:18

To pewnie zaraz cena bedzie odpowiednio wi***281;ksza ;) teraz jest ~60-65z***322; obym si***281; myli***322;.

ps. szkoda, ***380;e markety sprowadzaj***261; sam ch***322;am albo ceny maja z kosmosu, a i cake 50szt ci***281;***380;ko w detalu kupic (sklepy internetowe s***261; wyj***261;tkiem)

pawelblu 24.06.2006 20:47

UWAGA - na rynku pojawily sie Verbatimy DVD+R w cake 50 MADE IN JAPAN !!!

Radze sie jednak wczesniej upewnic u sprzedawcy - oczywiscie plyty mozna poznac po charakterystycznym cake (wyglad podobny to tego http://www.komplett.co.uk/mlf/produk...ds/I325029.jpg)

mensir67pl 24.06.2006 09:02

Cytat:

Napisany przez zene_k
No nie, a ja naiwny cały czas myślałem, że do nagrywania:wow: ;)


Widac jest milym dodatkiem nagrywanie :D

zene_k 24.06.2006 08:56

Cytat:

Napisany przez slawekj

Plextor to napęd zaprojektowany do testów.

:)

No nie, a ja naiwny cały czas myślałem, że do nagrywania:wow: ;)

Atlantis 20.06.2006 14:42

Z Plextorem jest tak, ***380;e daje wi***281;ksze mo***380;liwo***347;c testowania. Faktem jest, ***380;e np. LiteOny nie daj***261; mo***380;liwo***347;ci sprawdzenia warto***347;ci Jitter, ale na dobr***261; spraw***281; tutaj odst***281;pstwo od normy b***281;dzie przeszkadza***322;o g***322;ownie w odczycie na niekt***243;rych czytnikach stacjonarnych.
Je***347;li jednak p***322;yta nagrana tak jak ta pokazana przeze mnie (80 PIF***243;w, maksymalnie 5) albo tym bardziej Nodelsa (28 PIF***243;w, max 3!!!) nie jest bardzo dobra, to jaka jest? ;)
Przecie***380; nawet os***322;awiony Plextor nie potrafi nagra***263; bez b***322;***281;d***243;w. :P

Maksimum dla PIE to 280, dla PIF 32. Wiele nap***281;d***243;w i tak bez problem***243;w odczyta p***322;yty, gdzie warto***347;ci te s***261; i tak znacznie przekroczone. B***322;agam wi***281;c, nie popadajmy w paranoj***281;. Fakt - mi***322;o jest zobaczy***263; ***322;adny wykres dopiero co nagranej p***322;yty, ale przecie***380; nie b***281;dziemy wyrzuca***263; do kosza tej, kt***243;ra ma troche gorszy, cho***263; i tak DALEKO poni***380;ej normy.

rork 20.06.2006 13:26

Cytat:

"Do najwy***380;szej jako***347;ci jeszcze daleko"
to mo***380;e jaki***347; przyk***322;ad b***281;d***261;cy bardzo blisko wysokiej jako***347;ci ? ;) bo jak tak wypalona p***322;yta nie jest wysokiej jako***347;ci to dlaczego nie zakazano jeszcze sprzeda***380;y p***322;yt pokroju hawk,omega,frog (oczywi***347;cie zdarzaj***261; si***281; w niekt***243;rych partiach wyj***261;tki od regu***322;y ;) ) nie wymagajmy za du***380;o od nie profesjonalnych p***322;yt i nagrywarek (plextor si***281; tu nie mie***347;ci ;) )


ps. wierze na s***322;owo w sprawie plextora, no mo***380;e nie do ko***324;ca ;)

slawekj 20.06.2006 13:14

Cytat:

Napisany przez rork
... więc to jak jest w końcu z ta jakością palenia na tym litku ? pali źle czy dobrze ?
a skąd pewność, że plextor nie zawyża ilości błędów ?

Przetestowałem LiteOn'a na Verbatimie.
Jak widać jakość wypalonych pitów i landów jest dobra.
Do najwyższej jakości jeszcze daleko.

Plextor to napęd zaprojektowany do testów.
Obecnie jako jedyny porównywalne (zbliżone) ma wyniki testów do profesjonalnych.

:)

rork 20.06.2006 13:04

Ale zauwa***380;, ***380;e ja pali***322;em x8 i test zrobi***322;em x8 przy ECC 8/8 i wyniki mam znacznie lepsze (znacznie ni***380;sza ilo***347;***263; b***322;***281;d***243;w) ni***380; ten test do kt***243;rego poda***322;e***347; linki, wi***281;c to jak jest w ko***324;cu z ta jako***347;ci***261; palenia na tym litku ? pali ***378;le czy dobrze ? bo ju***380; nie jestem pewny ;)

ps. bios te***380; mam inny pono***263; lepszy od firmowych :)
ps2. a sk***261;d pewno***347;***263;, ***380;e plextor nie zawy***380;a ilo***347;ci b***322;***281;d***243;w ? ;) (link do jakiego***347; ***378;rud***322;a wiedzy na ten temat)

slawekj 20.06.2006 11:11

Referencyjna nagrywarka do test***243;w jest jedna.
Plextor....
Wystarczy por***243;wna***263; wyniki i wszystko jasne. :spoko:
B***322;***281;dy PIE/PIF w normie ale jako***347;***263; wypalonych pit***243;w i land***243;w na Verbatimie (no***347;nik MCC uwa***380;any za najlepszy) tylko dobra.

:)

Atlantis 20.06.2006 10:25

E tam zani***380;a... :) Podobne opinie s***322;ysza***322;em o ka***380;dej nagrywarce, pono***263; b***322;***281;dy "zani***380;aj***261;" te***380; BenQ, Plextory i par***281; innych. :P
Prawda jest taka, ***380;e test jest tylko pogl***261;dowy, wiele zale***380;y od systemu korekcji b***322;***281;d***243;w nagrywarki. Jednak je***347;li przy jednym cake b***322;***281;d***243;w jest wi***281;cej i s***261; wi***281;ksze, a potem jest lepiej to widac jak na d***322;oni, ***380;e jako***347;***263; p***322;yt si***281; poprawi***322;a. Nagrywarki daj***261; dostatecznie pewn***261; ocen***281;, by mo***380;ba by***322;o rozpozna***263; p***322;yt***281; idealnie nagran***261;, od ***347;redniej jako***347;ci, przyzwoitej jako***347;ci i takiej, kt***243;ra nadaje si***281; do kosza. ;P

slawekj 20.06.2006 09:19

Cytat:

Napisany przez rork
jak się Wam podoba ? :D

LiteOn zaniża błędy....
PIE/PIF to początek, jak wypala 165P6S:
:czytaj:
http://forum.cdrinfo.pl/653512-post17.html
http://forum.cdrinfo.pl/653556-post19.html

:)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:48.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.