![]() |
Cytat:
|
Zrobiłem ponownie test płyty, którą nagrałem kilka miesięcy temu.
Tutaj macie wyniki testu zrobionego zaraz po nagraniu: http://img508.imageshack.us/img508/3...s0s04march.png A tutaj test zrobiony przed chwilą: http://img503.imageshack.us/img503/4523/test32ee.png Jak widać róznice są niewielkie, możnaby nawet powiedzieć, że mieszczą się w granicy błedu - w końcu dwa skanowania pod rząd też nie dadzą identycznych wyników... Minimalnie większe błedy PIE, trochę więcej błędów PIF, za to wartość maksymalna tym razem odczytana jako niższa, więc ocenia jakości się poprawiła. :P Niestety wtedy nie testowałem jeszcze w KProbe pod 8/8 i nie dysponuje dokłądniejszymi wynikami, ale podobny test przeprowadzę za kilka miesięcy. :) Wygląda na to, że Verbatimy to dobre płyty. :) Chociaż ja z nimi i tak obchodzę się jak z przysłowiowym jajkiem. :) |
Nie... Tylko ja widzę, że wśród płytek z tego samego cake'a jedna nagra się z ilością 80 błedów, a inna będzie miała 1000. :) Dlatego dziwi mnie traktowanie tego jako wyznacznika jakości płyty, IMHO tutaj wiele zależy od przypadku. A wyznacznikiem jakości płyty są w znacznie większym stopniu wartości maksymalne, bo to one (powyżej pewnej wartości) decydują o tym, czy dane będą, czy też nie będą prawidłowo odczytane. Oczywiście jeśli błedy sypią się w tysiacach i wykres PIF przypomina pod względem "ciągłości" PIE to też nie jest dobry objaw...
Chodzi mi o to, że so czy tysiąc błedów, różnica w kożystaniu z takiej płytki nie będzie widoczna, o ile błedy mają niskie wartości. :) |
Cytat:
|
Kolejny wypalony Verbatim z tego cake'a, tym razem o wiele lepiej. Wypalony na DVR-111D na 8x. Wręcz piękna warość maksymalna PIF. :)
Dziwi mnie tylko jedna rzecz - płyta zawiera sporo drobnych plików i podczas nagrywania co chwilę skakał bufor nagrywarki, właczał się system ochrony zapisu, co troche wydłużyło proces nagrywania (dysk nie wyrabiał...). Weryfikacja też przebiegała dosyć długo, niekiedy prędkosć spadała do 1x, ale możliwym powodem jest to, że wtedy pracowałem na komputerze... Co o tym myślicie? Zapuszczę jeszcze test prędkości odczytu w CD-DVD Speed, zobaczę czy wyjdzie równy wykres prędkości. http://img84.imageshack.us/img84/1634/downloads5at.png UPDATE Zrobiłem test transferu w Nero CD-DVD Speed i oto wynik. Niemal idealna krzywa, bez ząbków, żadnych skoków prędkości itp. Można chyba uznać, że tamte podczas weryfikacji były wynikiem moich działań na kompie. ;) http://img100.imageshack.us/img100/5914/transfer2hg.png Czyli jednak mogę uznać, że płytka jest :spoko: ? ;) |
A na podstawie czego stwierdzasz, ***380;e te by***322;y dobre, a te z***322;e? Tylko na podstawie ilo***347;ci b***322;***281;d***243;w? To chyba dosy***263; kiepski wyznacznik...
Ma***322;e sprostowanie - b***322;***281;dy s***261; niskie, maksymalna warto***347;***263; 6 na ECC 8/8 to bardzo ma***322;o. Bardzo cz***281;sto standardem jest 8, albo i wi***281;cej... Podej***380;ewam, ***380;e gdyby zrobi***263; test na 8/1 (np. Litek w CD-DVD Speed) to ***380;aden s***322;upek nie wybi***322;bny si***281; ponad 2... Ja te***380; nagra***322;em du***380;o Verbatim***243;w i musz***281; przyzna***263;, ***380;e te***380; widz***281; t***281; r***243;***380;nic***281;. Kiedy***347; mia***322;em MCC 003 z oko***322;o 80 b***322;edami, chyba m***243;wi***322;em ju***380; o tym. A teraz to r***243;***380;nie z tym bywa, raz b***281;dzie 100, innym razem 300, a jeszcze innym 1000. Jednak nie przyk***322;***261;da***322;bym tego bezpo***347;rednio na jako***347;***263; p***322;yty, bo AFAIK tutaj kluczow***261; rol***281; odgrywaj***261; jednak warto***347;ci maksymalne i to na ich podstawie np. CD-DVD Speed generuje ocen***281; DiscQuality... W ka***380;dym razie jest mo***380;liwe, ***380;e jako***347;***263; Verbatim***243;w minimalnie spad***322;a. Z drugiej strony jednak winna mo***380;e by***263; chocia***380;by male***324;ka drobina kurzu na p***322;ycie czy niewielka ryska. Przecie***380; p***322;yty nie s***261; przechowywane w pr***243;***380;ni... |
Cytat:
|
Ilość załączników: 4
Verb +R 16x palony 16x
1. Palenie na Plextror PX-760A AS Off PIE http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1148801897 PIF http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1148801897 2. Palenie na Pioneer DVR-111@111L PIE http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1148801897 PIF http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1148801897 Ogólnie całkiem nieźle.....;) |
Oczywiście, że jest róznica, ale bez przesady, nie można aż tak panikować, bo to już zahacza o paranoje... To troche tak, jakby uważać, że płyta z PIE powyżej 10 nadaje się do wyrzucenia, a ponoć tacy też są... :P
Jakiś czas temu nagrała mi się płytka z ilością PIF powyżej tysiąca, na tym forum otrzymałem informację, że to nic takeigo, bo liczy się przede wszystkim wartość maksymalna. Uważam, że problemów można się dopatrywać dopiero wtedy, gdy błedami zasypana jest cała płyta, tak jak wspomniany CMC i wykres PIF jest niemal tak ciągły, jak PIE... Oczywiście, że wiele zależy od płyty, ale moim zdaniem to jest już benchmarkowa różnica. :) Kiedyś na jednym MCC 003 udało mi się wypalić płytę z jakimiś 80 błedami PIF przy niskich wartościach, na starym, dobrym litku 812S. Czasem MCC 004 nagra się z 100 błędami, czasem będzie ich 300, czasem około tysiaca. Znajomy ma BenQ 1650 i nagrywa na Esperanzach, widziałem jak wygladają jego wykresy i jest jeszcze gorzej - od około 1500 do kilku tysięcy, z wyraźnymi "zgróbieniami" na wykresie. Chociaż wszystko i tak mieści się w standardzie. Nie wiem skąd ta panika, fakt, błędów mogłoby być mniej, ale czy dałoby to coś więcej niż ładny wykresik? ;) Przecież wartość 6 na 8/8 to bardzo mało i do granicznej wartości 32 jeszcze bardzo daleko. :) |
Wed***322;ug mnie b***322;***281;d***243;w PIF jest za du***380;o. Przyk***322;adem s***261; testy zrobione przez Ricki. To jest dla mnie wyznacznik jako***347;ci p***322;yt verbatim. Oczywi***347;cie nie kwestionuj***281;, ***380;e nagrane przez Ciebie p***322;yty s***261; z***322;ej jako***347;ci. Przyznasz jednak, ***380;e jest spora r***243;***380;nica mi***281;dzy nagranym przez Ciebie verbem, a Ricki'ego. Niestety odzisiaj ci***281;***380;ko znale***378;***263; takie dobre verby. Skoro jednak na p***322;ytkach vakoss nagrywam poni***380;ej 500 b***322;***281;d***243;w PIF, to chyba co***347; niedobrego dzieje si***281; z verbami :(
Je***380;eli chodzi o TDK, to poczytaj sobie w***261;tek o tych p***322;ytach. CMC to po prostu s***322;abe p***322;yty i nie oczekuj od nich zbyt wiele. Dobre TDK to kiedy***347; by***322;y np. od MBI. |
Tak ***322;adny wynik uda***322;o mi si***281; uzyska***263; tylko raz, to znaczy minimalnie gorszy, ale ilo***347;c b***322;ed***243;w PIF z ca***322;a pewno***347;ci***261; by***322;a ni***380;sza ni***380; 100 i nie wybija***322;y si***281; bardzi. :P To by***322; Verbatim DVD+R 8x palony na moim litku. :) Od tamtego czasu nie uda***322;o mi si***281; tak wypali***263;. :) Widopcznie bardzo du***380;o zale***380;y od samej p***322;ytki, pojedynczej sztuki...
|
Bardzo ładnie, tylko więcej takich:spoko:
|
Ilość załączników: 2
Oto moj test Verbatima na Benq 1655. Palony na biosie BCDB + SB=On. Nagrywane DVD Decrypterem 12x. Płyty Made In Taiwan
|
dobrze jest , p***322;yta napewno chodzi bez problemu, nie popadajmy w paranoje:)
|
A wi***281;c co s***261;dzicie? Powinienem si***281; przejmowa***263; t***261; ilo***347;ci***261; 997 b***322;ed***243;w PIF??? Wykres wyglada ca***322;kiem przyzwoicie, warto***347;***263; maksymalna 6 to przecie***380; niewiele...
|
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:23. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.