Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

lukasss 25.02.2006 16:44

Jeszcze raz przestestowalem naped, palac wedle sugestii x4

Przypominam, czym i na czym:

Napęd: LITE-ON DVDRW SHM-165P6S bios MS0K
Nosnik: Verbatim DVD+R x16 cake x10 MCC 004 (utworzony dysk testowy Nero)

DVD+R palony x4

http://img126.imageshack.us/img126/1432/47wy1.jpg


Ogolnie wychodzi na to ze roznica niewielka w porownaniu z x16. Z regoly pale na nich x12 i wynik sa troche lepsze niz w przypadkupalonej x16 ;)

Wiec jesli nie widac wiekszej roznicy, to po co czekac i palic x4 :piwo:

ryba120 25.02.2006 13:06

Verbatim DVD+Rx16 Printable

Palona x4 NEC3520 bios Liggy's 3.06
http://img160.imageshack.us/img160/5...tnec3520a1.jpg

Palona x4 BENQ1640 bios BSLB testowana na NEC-u
http://img111.imageshack.us/img111/8...iosbslb6fq.jpg

rork 25.02.2006 11:42

lukasss na litku testujemy x4 :) ale i tak wyniki świetne tylko dlaczego palony x16 wypada lepiej od x8 hehe ciekawe

lukasss 25.02.2006 11:21

Napęd: LITE-ON DVDRW SHM-165P6S bios MS0K
Nosnik: Verbatim DVD+R x16 cake x10 MCC 004 (utworzony dysk testowy Nero)

DVD+R palony x16

http://img60.imageshack.us/img60/5813/165nm.jpg


DVD+R palony x8

http://img60.imageshack.us/img60/530/84ze.jpg


Jakosc praktycznie identyczna na wszystkich plytkach, z regoly pale x12 i jak se przetestuje, to bardzo porownywalne wyniki dla kazdej plytki sa

rork 07.02.2006 22:23

Bródka wyniczek ekstra, ustaw testowanie na x4 (na takiej standardowo testuje się na liteonach) i będzie lepszy :). Jak byś nagrał jeszcze x8 i zrobił test to było by miło (nowy model nagrywarki - czym więcej testów tym lepiej dla kupujących :) jest się do czego odnieść)

punisher 07.02.2006 09:59

Ilość załączników: 1
Verbatim DVD+R palony x8 na benqDW1650. Wedlug mnie powinno być lepiej, a nie jest. Dlaczego?? Słaby nośnik, czy też mój benek robi więcej błedów niż u Was?

Bródka 07.02.2006 02:20

Ilość załączników: 1
A tu u mnie palona 16x
Co o tym sądzicie

Popielaty 06.02.2006 18:41

Cytat:

Napisany przez mmjot
U mnie to wygląda tak. (Benq Dw 1655)
Oczywiście palona z prędkością dedykowaną czyli x16
Kupiona w Makro 18,90/ cake 10 szt.

NO NO jakość 99% dla mnie wzorowo !

mmjot 06.02.2006 14:49

Ilość załączników: 2
U mnie to wygląda tak. (Benq Dw 1655)
Oczywiście palona z prędkością dedykowaną czyli x16
Kupiona w Makro 18,90/ cake 10 szt.

tom-as 03.02.2006 00:59

Ilość załączników: 1
Kupiłem, wypaliłem, przetestowłem... jakiś czas temu ;) a teraz wynik
Płyta palona x8 na Lite-On SOHW-1633S BS0Y

Nie jest źle. Powiem więcej, jest dobrze (jak dla mnie) 8 )

latet 13.01.2006 01:22

Jak dla mnie, to te Verbatimy DVD+R x16 MCC-04 to jedne z najlepszych nośników, jakie miałem okazję palić. Nawet na badziewnym lg-4167b palą się wyśmienicie.

Oto wyniki palenia tych płytek z prędkością 8x na 3 różnych palnikach (płytki z taj samej paczki, palone i testowane w ciągu 2 dni pod rząd):


LG-4163b A104:
http://www.xyz.avx.pl/screenshots/T-09.png


LG-4167b DL12:
http://www.xyz.avx.pl/screenshots/T-25.png


Lite-On SHW 1635S YS0J - tu niestety nieco gorzej:
http://www.xyz.avx.pl/screenshots/T-10.png


Mam też testy palenia ich 16x i 4x, ale zasadniczo wygląda to bardzo podobnie.

latet

slawekj 07.01.2006 23:43

Verbatim +Rx16 palony 8x Nec 4550A bios 1.07 Nero 6.6.0.18
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=185

:)

SpeedFreaK 01.01.2006 21:48

Dlaczego do kosza??

Wszystkie błedy mieszczą sie w normach, więc nie widze problemu. PI Error troche wysoki, ale do dopuszczalnego poziomu 280 jeszcze sporo brakuje.

pawelblu 31.12.2005 18:07

Nie za bardzo lapie co to ma dowodzic, bo moim skromnym zdaniem nie dowodzi nic ...

slawekj 31.12.2005 17:26

Ceny płytek 16x są podobne do płytek 4-8x.
Verbatim już nie produkuje 8x, te które są jeszcze w sprzedaży to stara produkcja i coraz mniej w sprzedaży.

Praktyczny przyklad:
Następny Verbatim +Rx16 z tej samej dostawy.

QScan QSuite 2.1 bios BEGB prędkość 16x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28322&stc=1

Wypalony 16x na Nec 4550A bios 1.07 plikiem testowym Nero.

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28323&stc=1

Wystarczy teraz porównać:
Płytka wypalona optymalną prędkością:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=2756

Czy jest różnica ?
I mimo oceny 96/100 płytka wypalona 16x nadaje się do kosza.

:)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:22.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.