Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

pawelblu 31.12.2005 17:18

Cytat:

Napisany przez Orion66
To po co wam płyty x16 ?
Nie możecie kupować x8 i palić x4 ?

A tak poza tym to mam wrażenie że chyba lekko przesadzacie z tymi błędami. To chyba wręcz jakaś obsesja i pogoń za niewadomo czym.
Czy naprawdę kolego robi Ci różnice jak masz PIF 4 a nie 5 ?

My to wiemy, ale...
Cytat:

Napisany przez slawekj
Mnie nie trzeba tłumaczyć jak należy wypalać określony nośnik.

No i co zrobisz ...

Poza tym
Cytat:

Napisany przez slawekj
Dla zabawy można każdą prędkością, dla czytnika liczą się najmniejsze błędy PI/PIF i Jitter.

I mimo to ze nikt jeszcze nie udowodnil jakiegokolwiek przelozenia TE/FE na jakikolwiek z tych 3 wynikow, lub ich kombinacje, to nadal sie nimi straszy malych wypalaczy.
Wiec jak chcesz miec slawkoj-dobrze wypalona plyte, to nagrywaj plyty 16x z predkoscia 4x, a jak po prostu dobrze, to wypalaj tak zeby PIE PIF i jitter bylo w miare dobre, a przede wszystkim zeby dzialala na napedach na ktorych bedzie uzywana, bo zywotnosci tez w zaden sposob nie zmierzysz.
TEFE w nowym 2006 roku polecam traktowac jedynie jako ciekawostke.

Orion66 31.12.2005 17:01

To po co wam płyty x16 ?
Nie możecie kupować x8 i palić x4 ?

A tak poza tym to mam wrażenie że chyba lekko przesadzacie z tymi błędami. To chyba wręcz jakaś obsesja i pogoń za niewadomo czym.
Czy naprawdę kolego robi Ci różnice jak masz PIF 4 a nie 5 ?

slawekj 31.12.2005 16:52

Ja też nie rozumiem ??? jak można nie rozumieć wypalania płytki 16x prędkością 4x.
Optymalna prędkość wypalania to taka przy której występują najmniejsze błędy TE/FE.
Dla testowanego Verbatima cake 10szt. z napisem 16x błędy TE/FE pozwalają na prędkość wypalania 4x.
To co producent pisze to jedno, a drugie to w środku. A w środku to max 4x.
Mnie nie trzeba tłumaczyć jak należy wypalać określony nośnik.
Dla zabawy można każdą prędkością, dla czytnika liczą się najmniejsze błędy PI/PIF i Jitter.
Rzecz w tym, żeby wypalić płytkę z jak najmniejszymi błędami.
Więcej testów i wiedzy a wszystko będzie jasne.
:czytaj: i jeszcze raz :czytaj:

:)

SpeedFreaK 31.12.2005 15:40

Tego też nie pojmuje, ale palenie 8-12x w zupełności rozumiem. Nie występuja wtedy przerwy w transmisji danych i opróżnienie bufora (zdarza się to czasami przy nagrywaniu w locie 16x nawet na dobrych komputerach).

Orion66 30.12.2005 22:57

LOL!

Po co wam płyty x16 jak ich nie palicie x16 ?
W ogole tego nie kapuje. Czemu doplacac i kupowac x16 i palic x4 ?

icemac 29.12.2005 20:06

Cytat:

Napisany przez Orion66
nagrywałeś x16 ??

zedytowalem posta palona x4

Orion66 29.12.2005 19:57

nagrywałeś x16 ??

icemac 29.12.2005 19:26

Ilość załączników: 1
skan dvd+r verbatim 16x na napedzie jakim widac (dogorywa) plytka wypalona na lg-4163B firmware 1.02 (chyba tak, lub bez kropek)
--edit--
palona 4x bo myslalem ze to trefna partia plytek - a i tak mi sie nie spieszy kilka minut dluzej - poczekam :taktak:

icemac 29.12.2005 10:22

Cytat:

Napisany przez kozuch13
ja tez kupiłem kiedys tekie płyty ale sie nie nagrały bo mam troche zepsutą nagrywarke i nagrywami tylko 4X pomuzcie

co znaczy troche popsuta ?
jaki model ?
moze bios trzeba zaktualizowac ?

kozuch13 28.12.2005 21:08

ja tez kupiłem kiedys tekie płyty ale sie nie nagrały bo mam troche zepsutą nagrywarke i nagrywami tylko 4X pomuzcie

icemac 28.12.2005 13:08

u mnie 3 sztuki zaliczyly smietnik :tak!: - zanim zorientowalem sie sie ze palnik zakonczyl zywot

ed hunter 28.12.2005 13:02

Cytat:

Napisany przez mlody02
za 17,99 zl w tarnowie carefour - uwaga kupilem trójpak plyt DVD+R wielokrotnego nagrywania Verbatim.

no i jak nagrały się ponownie te DVD+R? :D

loki7777 28.12.2005 13:01

Ale z drugiej strony co za sens palic x16@x4?

Goldman 28.12.2005 12:55

Slawekj piękny wykresik :) Jak dla mnie ideał :piwo: Szkoda że u mnie te verby nie chcą się palić :|

Orion66 23.12.2005 18:00

Ilość załączników: 1
Zobaczcie jak sie palą moje Verby x16 - SZAJS!
(palone x8 i x12 mają bardzo dobre wykresy)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:21.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.