Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

lukusk 17.03.2006 16:51

Ilość załączników: 1
Wyniki mamy podobne :P

Doradzają mi abym przeobił na 832s. Tylko czy warto ryzykować?

Atlantis 16.03.2006 17:06

Ilość załączników: 1
I jeszcze jeden test - nagrany przed chwilą Verbatim DVD+R 16x (nagrywany 4x), wersja BOX, MCC 004. Chyba nie jest źle? ;)

Atlantis 16.03.2006 14:52

Ilość załączników: 2
Wiem, że nie ten temat, ale skoro o tym pisałem, to w celach orientacyjnych wrzucę też wyniki dla TDK. :)
Tak samo - u góry po nagraniu, na dole dzisiaj.

Wydaje mi się, że wyniki dobre. :) Co wy o tym myślicie, różnica jest normalna/mieści się w granicy błędu czy powinny mocno stać w miejsu przez cały czas?

Atlantis 16.03.2006 14:41

Ilość załączników: 2
Dobrze, wrzucam te wykresy :)
Pierwszy zaraz po nagraniu, drugi to dzisiejszy test.

ed hunter 16.03.2006 13:53

Cytat:

Napisany przez Atlantis
Hmm... pod wpływem twojej wypowiedi wyjąłem płytkę nagraną na początku lutego i sprawdziłem jaki da wykres. Co prawda to TDK, ale Verbatima też sprawdzę. :)
Co prawda błędów zarówno PIE jak i PIF wykryto MINIMALNIE więcej, ale sądzę, że to mieści się w granicy błedu (w końcu dwa badania tej samej płytki zaraz po nagraniu również nie dadza identycznego wyniku) za to maksymalna wartość jest MNIEJSZA. Co do wykresu PIF to bardzo podobny - część idiełek skoczyła z 1 do 2, ale za to inne spadły lub poznikały całkowicie... Jak mówiłem to mieści ię w granicy błedu.
Oki, zobacze jak Verbatim. :)

UPDATE: W przypadku Verbatima nagranego pod koniec stycznia sprawa wygląda bardzo podobnie - co prawda ogólnie ilość błędów NIEZNACZNIE wzrosła, nie zwiększyły się za to ich wartości maksymalne, gdzieniegdzie niektóre błędy poznikały lub się zmniejszyły - wszystko raczej mieści się w granicy błędu. :)

ale gdzie te wykresy???

Atlantis 16.03.2006 13:21

Hmm... pod wpływem twojej wypowiedi wyjąłem płytkę nagraną na początku lutego i sprawdziłem jaki da wykres. Co prawda to TDK, ale Verbatima też sprawdzę. :)
Co prawda błędów zarówno PIE jak i PIF wykryto MINIMALNIE więcej, ale sądzę, że to mieści się w granicy błedu (w końcu dwa badania tej samej płytki zaraz po nagraniu również nie dadza identycznego wyniku) za to maksymalna wartość jest MNIEJSZA. Co do wykresu PIF to bardzo podobny - część idiełek skoczyła z 1 do 2, ale za to inne spadły lub poznikały całkowicie... Jak mówiłem to mieści ię w granicy błedu.
Oki, zobacze jak Verbatim. :)

UPDATE: W przypadku Verbatima nagranego pod koniec stycznia sprawa wygląda bardzo podobnie - co prawda ogólnie ilość błędów NIEZNACZNIE wzrosła, nie zwiększyły się za to ich wartości maksymalne, gdzieniegdzie niektóre błędy poznikały lub się zmniejszyły - wszystko raczej mieści się w granicy błędu. :)

ViP3R 16.03.2006 12:05

Cytat:

Napisany przez ratat
Moi zdaniem MCC już dogoniło TY w jakości. Oczywiście można się z tym nie zgodzić:) Miałem trochę "odpadów" zarówno od MCC (Esperanza) i od TY (Titanum, Esperanza) i lepiej w wykresikach wypadały te od MCC.

Co do wykresow to w kilku artykulach czytalem juz ze testowanie zaraz po nagraniu nie ma wiekszego sensu.. Czasem badziewne plytki wypadaja lepiej niz jakies "firmowe". Problem zaczyna sie dopiero po kilku miesiacach. Liczba bledow drastycznie wzrasta i w tej kwestii podobno TY jeszcze wygrywa.

ratat 15.03.2006 22:26

Cytat:

Napisany przez ViP3R
Skoro nie ma to lepiej poszukac Pasteli x8 czy szukac zwyklych verbatim x16 ? Nie udalo mi sie znalesc Made in Japan. Sa wogole takie?

UPDATE
Chyba jedna sa juz Verbatim pastel x16 tylko nie wiem czy od TY
http://www.capslock.pl/produkty/dvd+...lim_5szt./8891

Ha, pierwszy raz je widzę, bardzo możliwe, że to TY, ale głowy nie dam.

Osobiście polecam Verbatimy +R 16x, nie ma z nimi najmniejszych problemów. Nośnik MCC04, a cena przystępna - u mnie w mieście 1,50-1,60PLN za sztukę, w większych opakowaniach (całe cake'i) po ok. 1,45PLN.

Moi zdaniem MCC już dogoniło TY w jakości. Oczywiście można się z tym nie zgodzić:) Miałem trochę "odpadów" zarówno od MCC (Esperanza) i od TY (Titanum, Esperanza) i lepiej w wykresikach wypadały te od MCC.

ViP3R 15.03.2006 21:24

Cytat:

Napisany przez ratat
Bo takich płytek, przynamniej wg Videohelp.com, NIE MA. Od TY Verbatim miał tylko Pastele, ale tych nie ma 16x...

Skoro nie ma to lepiej poszukac Pasteli x8 czy szukac zwyklych verbatim x16 ? Nie udalo mi sie znalesc Made in Japan. Sa wogole takie?

UPDATE
Chyba jedna sa juz Verbatim pastel x16 tylko nie wiem czy od TY
http://www.capslock.pl/produkty/dvd+...lim_5szt./8891

ratat 15.03.2006 19:12

Cytat:

Napisany przez Matievoo
Mam pytanko nagrał ktoś esperanzy DVD+R żeby była "ocena jakości"-powyżej 96 % ?
I jeszcze jedno pytanko nagrywa komuś,nagrywarka Benq esperaznzy żeby się ani
razu nie zepsuła czy coś w stym stylu, przy nagrywaniu oczywiście ?

Raz miałem 96%, ale dwie płytki mi uwaliło - nagranie zakończone sukcesem, ale końcówka nagrania nie do odczytu (zawsze zostawiam wolne ostatnie 100MB, ale widocznie te płytki były felerne...). Było nie było Espery to odpady, ale ogólnie nagrywają się ładnie.

Cytat:

Napisany przez ViP3R
Witam.
Czy mozna dostac w Lodzi czy okolicach Verbatim +R x16 od Taiyo Yuden ? W jednym sklepie powiedzieli ze wogole nie ma takich plyt :P Zna ktos jakies namiary ??

Bo takich płytek, przynamniej wg Videohelp.com, NIE MA. Od TY Verbatim miał tylko Pastele, ale tych nie ma 16x...

ViP3R 15.03.2006 15:53

Witam.
Czy mozna dostac w Lodzi czy okolicach Verbatim +R x16 od Taiyo Yuden ? W jednym sklepie powiedzieli ze wogole nie ma takich plyt :P Zna ktos jakies namiary ??

Fleku 13.03.2006 19:51

VERBATIM DVD+R palony 8x
http://www.piekary.net/~elite/cdrinf...0palony-8x.jpg

punisher 13.03.2006 01:48

Cytat:

Napisany przez xel
Palona 12x plytka z kupionego dzis cake 50szt. Indie Indiami ale powiedzialbym ze tym razem to szczeka mi jednak opadla :D

Wykresik marzenie. Na jakim palniku wypalałeś??

joujoujou 12.03.2006 16:16

Mnie tak nagrywa benq, obie esperanzy nagrał dobrze. :szczerb:

Matievoo 12.03.2006 15:55

Mam pytanko nagrał ktoś esperanzy DVD+R żeby była "ocena jakości"-powyżej 96 % ?
I jeszcze jedno pytanko nagrywa komuś,nagrywarka Benq esperaznzy żeby się ani
razu nie zepsuła czy coś w stym stylu, przy nagrywaniu oczywiście ?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:23.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.