Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

Atlantis 20.03.2006 00:55

Hmm... skoro padła propozycja zakupu nowego palnika, więc pozwolicie, że zapytam... Jeśli kupować, to jaki? ;) Widzę tutaj naprawdę niezłe wyniki przesyłane przez ludzi? Co nagrywa naprawdę dobrze? Zależy mi na nagrywaniu płytek DL, ale na dziś dzień to raczej mają wszystkie (a może się mylę) i DVD-RAM. A więć co? LG? Plextor? Co mam myśleć o takim 750A? ;) Nie chcę zaczynać kolejnej dyskusji w tym wątku, bo to już OT, proszę o konkretną informację - jaka firma na dziś dzień robi dobre napędy, moze być na priv. :)

siwy_mw 19.03.2006 15:05

palona x6 na litku 1213@1653 CSOT, jak na LiteOna w/g mnie bardzo dobry wynik :)

http://img207.imageshack.us/img207/1...cs0t19marc.png

slawekj 19.03.2006 01:50

Cytat:

Napisany przez xux84
to moze przeskanuj z predkoscia 1x to bedzie jeszcze lepiej...;)

Teraz dobrze :taktak:

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=30233&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=30234&stc=1

:)

xux84 19.03.2006 00:58

Cytat:

Napisany przez slawekj
Verbatim +Rx16 palony...... :spoko:

:)

to moze przeskanuj z predkoscia 1x to bedzie jeszcze lepiej...;)

slawekj 19.03.2006 00:26

Verbatim +Rx16 palony...... :spoko:

:)

Atlantis 18.03.2006 22:00

No nie, ja myślę że ilość płytek wypalonych przez mojego litka liczy się w setkach, do tysiąca mu jeszcze daleko. ;) Wypalałem tylko dla siebie, dla znajomych sporadycznie, tak więc dużo tego nie było. ;)
Do odczytu mam osobny napęd, podobnie jak do nagrywania CD-R. :)

polakT 18.03.2006 12:04

Ilość załączników: 1
moj litek :D - zbliza sie juz jego kres ;(. Wypalil nie wiecej jak 4k nie mniej niz 3,5k dvd. Nie zapisuje juz na niczym 8x tylko 4x. A wynik jak w zalaczniku. Verba 16x oczywisice :D

Atlantis 18.03.2006 08:31

Cytat:

Napisany przez ed hunter
nic złego.
tylko do muzeum nie trafi...
działający :>

No nie, może zdążę go wcześniej wymienić, wszystko zależy od tego czy nie będę miał ważniejszych wydatków. ;) Zresztą jak mówiłem służy do archiwizacji tego co ściągnę z Internetu, ewentualnie przyniosę od znajomego, mam mały dysk i często muszę na nim sprzątać. :) Nigdy nie nagrywałem i nie nagrywam płytek dla znajomych z czym tylko popadnie, a tym bardziej nie robię za dystrybutora. :) Tak więc aż tak mocno wykorzystywany nie jest i nigdy nie był. ;)


Cytat:

a wracając do tematu to poprzedni bios 812 nie rozpoznawał Verbatimów 16x i pozwalał je palić 2,4x :|

wtedy zmiana na 832 miała sens.
Heh... ja po części ze swojej ignorancji odnośnie upgradeowania biosa, po części z dziwnego strachu przed tą czynnością bardzo długo używałem biosa fabrycznie wgranego do tej nagrywarki. ;) Dlatego podejrzewam, że z powodu braku odpowiedniej strategii zapisu płyty nagrywały się ze sporą "górą" pod koniec, o czym wspominałem kilka postów wcześniej. Płyta nagrana rok temu, wtedy niestety nie robiłem jeszcze testów i nie wiem jak to wyglądało na początku, ale stawiam, że to nie czas jest winien bo reszta wykresu niemal perfekcyjna. ;) Verbatim jednak dobre płytki robi. ;)

ed hunter 17.03.2006 23:26

Cytat:

Napisany przez Atlantis
A co takiego złego jest w tym "zabytkowym" 812S? Nigdy nie paliłem i nie palę hurtowo tysięcy płyt, od początku służył mi do własnego użytku i jak widać całkiem przyzwoicie pali, zwłaszcza na plusach. :) Może w końcu kupię jakiegoś Plextora lub coś takiego, ale zwyczajnie mam teraz ważniejsze wydatki, kusi mnie ten DVD-RAM ale pewnie wydam kasę dopiero gdy spadną nieco ceny płytek DL - proste. :)

nic złego.
tylko do muzeum nie trafi...
działający :>

a wracając do tematu to poprzedni bios 812 nie rozpoznawał Verbatimów 16x i pozwalał je palić 2,4x :|

wtedy zmiana na 832 miała sens.

Atlantis 17.03.2006 23:21

A co takiego złego jest w tym "zabytkowym" 812S? Nigdy nie paliłem i nie palę hurtowo tysięcy płyt, od początku służył mi do własnego użytku i jak widać całkiem przyzwoicie pali, zwłaszcza na plusach. :) Może w końcu kupię jakiegoś Plextora lub coś takiego, ale zwyczajnie mam teraz ważniejsze wydatki, kusi mnie ten DVD-RAM ale pewnie wydam kasę dopiero gdy spadną nieco ceny płytek DL - proste. :)

szymekk27 17.03.2006 22:41

wypaliłem ponad 80 szt Verbatimów+R x16 z v x8 od MCC004

udało mi się "zepsuć" 1 szt.

ogólnie płytki bardzo polecam - najwyższa JAKOść

ed hunter 17.03.2006 21:27

Cytat:

Napisany przez Atlantis
Ogólnie rzecz biorąc na dziś dzień palenie DL na czymkolwiek nie ma większego sensu, bo nie kalkuluje się zwyczajnie. :P
No chyba, że ktoś chce sobie poeksperymentować, albo musi zrobić kopię filmu z płyty DVD9, a nie ma ochoty na dzielenie czy rekompresję, wtedy jeszcze rozumiem. ;) Może jak płyty stanieją, to kupię nowy palnik, na razie jednak na to się nie zapowiada...

egoistyczne podejście :>
zamiast kupić nową spawarkę i dorobić skośnookich :uklon: to nie :>
tylko męczyć zabytkowego, wspaniałego litka 812S :fiu:
takie cuda techniki powinno się przechowywać w specjalnych warunkach, aby potomni wiedzieli jakie palniki były :taktak:
co z tego, że dzisiaj mamy super wodociągi jak i tak zachwycamy się rzymskimi akweduktami :spoko:

podpadłem już wszystkim moim OT? :rotfl:

Atlantis 17.03.2006 21:17

Ogólnie rzecz biorąc na dziś dzień palenie DL na czymkolwiek nie ma większego sensu, bo nie kalkuluje się zwyczajnie. :P
No chyba, że ktoś chce sobie poeksperymentować, albo musi zrobić kopię filmu z płyty DVD9, a nie ma ochoty na dzielenie czy rekompresję, wtedy jeszcze rozumiem. ;) Może jak płyty stanieją, to kupię nowy palnik, na razie jednak na to się nie zapowiada...

ed hunter 17.03.2006 19:48

Cytat:

Napisany przez lukusk
Wyniki mamy podobne :P

Doradzają mi abym przeobił na 832s. Tylko czy warto ryzykować?

ryzyko małe, sprawdzić można, ale mój egzemplarz na biosach od 832 palił fatalnie. teraz, gdy jest nowy bios do 812 przerabianie chyba nie ma sensu (przecież nikt nie będzie na tym sprzęcie DL palił :>)

Atlantis 17.03.2006 18:23

Cytat:

Napisany przez lukusk
Wyniki mamy podobne :P

Doradzają mi abym przeobił na 832s. Tylko czy warto ryzykować?

Wynik jest nawet oki, mam tą samą nagrywarkę z tym samym biosem - możesz porównać sobie z moimi wynikami trochę wcześniej. ;)

BTW sprawdziłem jednego Verbatima MCC 003 sprzed ponad roku, screena nie zrobiłem. ;) Wykres PIF jak marzenie, ale PIE pod koniec skacze do jakichś 80-100... Jednak nie stwierdzę czy to wina czasu, myślę że to efekt nagrywania na starym firmware, oraz tego że płytka to taka tania w kopercie, może nawet Pearl White (były MCC 003?)... Zwłaszcza, że nie przechowywana w idealnych warunkach wynik PIF zachwyca. ;) Maximum 2-3.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:23.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.