Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

Atlantis 27.05.2006 09:08

Dużo??? Całość to tylko 997 błedów (ciekawa liczba wyszła :P)... Przeglądam sobie testy różnych napędów na cdrlabie i widzę, że nawet tym dobrym napędom zdarzy się nagrać z kilkoma tysiącami błedów... Mój pioneer DVR-111 też czasem daje takie wyniki w testach. Dużo moim zdaniem to kilka tysięcy, kiedy błędy występują na całem płycie. Odsyłam do wątku o TKD DVD+R 8x, gdzie wczoraj zamieściłem skan płyty wyprodukowanej przez CMC Magnetics - ujuż druga nagrała się zwyczajnie makabrycznie... Tymczasem tutaj maksymalna wartość wynosi tylko 6... Sądzę, że Litek nieznacznie tylko ustępuje jakością nagrywania Pioneerowi, ale niestety ma tę wadę, że jest baaardzo wybredny jeśli chodzi o nośniki, no i na 8x też nie odważyłbnym się na nim palić. :P LiteOn kiedyś robił naprawdę porządne nagrywarki. :)
Zresztą jak mówisz to zaczyna być standardem, ale jak kiedyś mówiliśmy decydujace znaczenie ma wysokośc słupków, a nie ich ilość. :)
Poza tym nie jest tak źle z tym cake - nie ma bardz charakterystycznego elementu - drastycznie wzrastających wartości PIE pod koniec oraz gęstniejących błedów PIF.

Chyba nikt nie sugeruje, że płytka nadaje się do kosza??? :P

punisher 27.05.2006 07:57

Według mnie dużo błędów PIF, tylko, że zaczyna to być standardem w verbach...

Atlantis 26.05.2006 22:55

Zacząłem nowy cake, pierwsza wypalona na Litku 812S z prędkością 4x, aby zobaczyć i przypomnieć sobie jak mój stary sprzęt sobie radzi. :)
Test w KProbe na tym samym napędzie w 8/8.
Jakość naprawdę ok. Co myślicie? :)

http://img100.imageshack.us/img100/5...blit8127yy.png

- Deckard - 25.05.2006 19:08

Ilość załączników: 1
Jakoś tracę zaufanie do Verbatima ,choć płytki dobre ale ostatnio strasznie kapryśne są:P

julek! 25.05.2006 17:40

Ilość załączników: 1
benq 1640 bslb palony 8x
tam gdzie kupuje te plyty maja chyba je wszystkie porysowane szczegolnie na koncach plyt :sciana: ...chyba turlaja je po ziemi :P
test transferu OK :spoko: :banan2:

punisher 18.05.2006 00:41

Po Twoim podpisie mo***380;na wnioskowa***263;, ***380;e masz nagrywark***281; LG. W takim razie zapomnij o testowaniu nagranych p***322;yt. Nagrywarki tej firmy nie maj***261; takiej mo***380;liwo***347;ci.

Eskan 17.05.2006 18:04

Witam! Przy te***347;cie jako***347;ci mam tylko zielony wykres w g***243;rnym oknie :( Czy co***347; trzeba zmieni***263; w standardowych ustawieniach Nero CD-DVD ? I jeszcze jedno, nie mog***281; rozpocz***261;***263; testu p***322;yt DVD. poprostu przycisk start jest nieaktywny.
By***322;bym wdzi***281;czny kolegom za pomoc. Je***347;li juz by***322;o prosz***281; o nie rzucanie zgni***322;ymi pomidorami.
________
LG4163B

punisher 14.05.2006 16:27

Niekoniecznie skaza nośnika. Nagrasz jeszcze parę płyt i zobaczysz, że ciężko uzyskać porównywalne do siebie testy. W drugiej strony i płyty, które są z tego samego pudełka mogą nagrywać się różnie. Stąd też jak wcześniej pisałem wszystko jest w granicach błędu, tym bardziej, że nagrywarki nie przeprowadzają zbyt dokładnie testów.

rork 14.05.2006 09:28

Niby p***322;yty z tej samej paczki a wyniki znacznie od siebie odbiegaja :(

palona x8 z smartburn

http://img84.imageshack.us/img84/342...x8smart1ee.png

ponad 180 b***322;***281;d***243;w PIF powsta***322;o na samym pocz***261;tku, w miejscu skolu PIE (prawdopodobnie skaza no***347;nika)

punisher 14.05.2006 08:07

Znacząco wzrosły też błędy PIE :) Przy okazji nagrania jakiegoś nośnika sprawdź jeszcze raz ilość błędów PIF. Po nagraniu dwóch płyt nie da się jednoznacznie powiedzieć czy użycie "smartburn" polepsza jakośc zapisu.

rork 14.05.2006 07:14

Moim zdaniem r***243;***380;nica w ilo***347;ci PIF jest znacz***261;ca :)

punisher 13.05.2006 22:45

Wed***322;ug mnie nie wida***263; r***243;***380;nicy. R***243;***380;nica w ilo***347;ci b***322;***281;d***243;w w granicach b***322;***281;du pomiarowego. Jak dobry no***347;nik to wynalazki WOPC czy AS lub inne niewiele pomog***261;.

rork 13.05.2006 11:03

Nowy bios i nowy test - palona x8

http://img83.imageshack.us/img83/708...alonax80me.png

a tu drugi wypalony x8 z u***380;yciem programu smartburn :) (dzia***322;a jak WOPC na Benq'u)

http://img136.imageshack.us/img136/2...artburn5ar.png

:)

punisher 10.05.2006 22:59

Tylko czemu żadna z moich 50 kupionych płyt nie jest wyjątkowa?? :( Nie kupię już nigdy verbów, chyba, że jes wcześniej będę mógł przetestować.

adax 10.05.2006 22:33

Ilość załączników: 1
Czasami zdarzają się wyjątki. Palona x8.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:21.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.