Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

Atlantis 08.06.2006 19:39

@rork:

Pod wpływem twoich testów próbowałem wypalić na moim litku 812S płytę przy prędkości 6x... Niestety... Nie jest lepiej, może tragicznie nie, maksymalne wartości jak najbardziej w normie, ale po pierwsze PIF zgęstniało, a po drugie ta głorka w PIE tak przed połową... Co sądzicie? Może nie ideał, ale chyba do przyjęcia?
Zaraz wrzucę test palonej 4x, zresztą już kilka wrzuciłem więc macie pojęcie. :)

http://img342.imageshack.us/img342/1...80620068wv.png

No cóż... Palona 4x:

http://img503.imageshack.us/img503/3...06200628wj.png

Perfekcyjny wynik o nie jest, ale mogłoby być lepiej... Dlaczego testowane na CD-DVD Speed? Tak dla przypomnienia sobie starych czasów i musze przyznać, że kiedyś też zdarzały się na litku tak wypalone płyty dosyć czesto, więc raczej mogę odrzucić teorię o awarii napędu, raczej coraz mniej dobrych nośników Verbatima, a raczej TAK dobrych jaki kiedyś... W każdym razie płyta jak najbardziej mieści się w standardach...

Za chwilę test w kprobe dla porównania. :)

A oto obiecany test na KProbe:

http://img245.imageshack.us/img245/5...06200630hp.png

Aż tak nie przeraża... :) No cóz... Niestety przeglądam testy różnych nagrywarek na cdrlab i z tego co widzę to standardem zaczyna być ilość 700-1000 błedów PIF... Chociaż w gruncie rzeczy to wysokość słupków decyduje o bezużyteczności nośnika. :)

Konkluzja jednak jest taka, że na 812 lepiej palić 4x. :P

rork 08.06.2006 19:05

do zestawienia - palona x8

http://img435.imageshack.us/img435/8...8verbx86dc.png

x6 wypad***322;a minimalnie lepiej :)

rork 07.06.2006 22:58

Jak paliłem x4 z tego cake'a to wyniki były minimalnie ale gorsze natomiast x8 jeszcze nie próbowałem, wynika z tego, że prędkość trzeba dobrać do danej partii płyt :taktak: . A cake jest dobry nie zaprzeczę, kupiony z netu, źrudło te same z którego Kupowałeś :D.

Atlantis 07.06.2006 20:45

S***261;dzisz, ***380;e gdybym spr***243;bowa***322; zapisywa***263; na 812S przy pr***281;dko***347;***263;i 6x to uzyska***322;bym podobne efekty? Mi jednak wydaje si***281;, ***380;e trafi***322;e***347; na wyj***261;tkowo dobrego cake'a. :P

rork 07.06.2006 16:37

palona x 6

http://img186.imageshack.us/img186/2...jwerbx67zb.png

ok :>

punisher 06.06.2006 03:29

Ilość załączników: 2
@Atlantis:
Testy dwóch płyt verbatim, palonych z tą samą prędkością, na tej samej nagrywarce. Płyty pochodzą z dwóch różnych cake-ów, lecz były kupowane w tym samym sklepie. Pierwsza płyta była kupiona wcześniej. Wyniki zawsze były podobne (oprócz dużej ilości błędów PIE w 0,5GB płyty spowodowanej zabrudzeniem). Oceń czy jest jakaś różnica.

rork 04.06.2006 08:00

http://img83.imageshack.us/img83/447...cx6verb0xn.png

palona x 6 i ... lepiej :)

rork 03.06.2006 13:36

palony x4

http://img159.imageshack.us/img159/6...6verbx47kl.png

jakiś taki średni ;)

Atlantis 02.06.2006 21:42

Wyapolny przed chwilą na 812S przy prędkości 4x.
Potwierdza to moją opinię, że to anprawdę niezła nagrywarka. :)

http://img395.imageshack.us/img395/6...20620060el.png

zene_k 30.05.2006 16:09

Ilość załączników: 1
Właśnie wypalona x8:

polakT 29.05.2006 22:34

Ilość załączników: 2
moja verba... tylko ta koncowka skiela ona ??? no palona na 832S :D

http://forum.cdrinfo.pl/attachments/...g?d=1148934827

mała zmiana biosu na jakis nowszy i nagrywanie jakby stabilniejsze wiec chyba nie jest zle :D

http://forum.cdrinfo.pl/attachments/...g?d=1148936955

Atlantis 29.05.2006 18:49

Cytat:

Napisany przez marcus777
Verbatim DVDR+R x16 burn x8 BCHB

gdyby nie te okolice 1,5 GB ;) było by dobrze a tak kupa, skąd te gó*** się wzięło:'(

Bez przesady, nie jest idealnie, ale jeszcze nie jest tragicznie. Daleko do przekroczenia wartości krytycznej. :P Za to wartoście PIE jak najbardziej w normie i Jitter niemalże idealny. :)

Płyty czasem tak się nagrywają...

marcus777 29.05.2006 17:39

Ilość załączników: 1
Verbatim DVDR+R x16 burn x8 BCHB

gdyby nie te okolice 1,5 GB ;) było by dobrze a tak kupa, skąd te gó*** się wzięło:'(

Atlantis 29.05.2006 15:34

I jeszcze jedna płytka ze wspomnianego cake'a.
Tym razem wplanana na Pionku DVR-111D. Jak widać tutaj sporo zależy od pojedyńczej sztuki, to loteria... Raz płyta nagra się z trochę ponad 100 błędami, innym razem będzie miała 600, a kiedy indziej tysiąc. Na początku zgrupowanie błedów o wartości 9, potem już bardzo ładnie. Wszystko w normie.

http://img154.imageshack.us/img154/8628/test8jc.png

Atlantis 29.05.2006 09:40

Ja jednak spotyka***322;em si***281; czasem z takimi przypadkami... Dla mnie "z***322;e" Verby, to takie, gdzie pod koniec drastycznie wzrastaj***261; maksymalne warto***347;ci PIE, a wykres PIF w tym miejscu robi si***281; bardzo g***281;sty... To bardzo charakterystyczne, ju***380; raz trafi***322;em na taki cake i z tego co wiem innym te***380; to si***281; czasem zdarza. ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:21.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.