Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

punisher 20.12.2007 14:35

Test na benq zrobi***322;em tylko dla pewno***347;ci. Wed***322;ug mnie i tak nie ma co por***243;wnywa***263;, liteon jest o wiele dok***322;adniejszy. Tylko jeszcze nie spotka***322;em sie na benq z czym***347; takim. Mo***380;e jednak nie ma co sie dziwi***263; to tylko wypa***322; litka :) Ale tam gdzie s***261; te najwi***281;ksze skoki jitter nie wypala***322; przecie***380; 16x. ???

legion 20.12.2007 14:29

Na litku zapusciles test na 4x a na benq 8x jak dla mnie troche dziwne przy wypaleniu 16x wystarczy ze test zrobisz 4x i roznica moze byc wieksza niz przy 8x ta sama nagrywarka.

punisher 20.12.2007 14:17

OK, tylko dlaczego liteon nie pokaza***322; ***380;adnych problem***243;w??

slawekj 20.12.2007 12:15

TY to no***347;nik, kt***243;ry bardzo ci***281;***380;ko dobrze wypali***263;.
Pioneer 112 radzi sobie bardzo dobrze pr***281;dko***347;ci***261; 6-8x.
:czytaj:
http://forum.cdrinfo.pl/843069-post1098.html

I tylko w tym zakresie. Przy 12x ju***380; pity s***261; zdeformowane.

P***322;ytka ***378;le wypalona. :fiu: To tylko LiteOn. :spoko:

:)

sobrus 20.12.2007 12:14

Ja wiem czy do kosza? Dla mnie do kosza to jak sie nie chce dobrze odczyta***263;.
Do nagrody najlepszego wypa***322;u jednak sie nie nadaje ;) - rzeczywi***347;cie szlaczek ciekawy...
Mo***380;e p***322;yta podla sie trafi***322;a.

punisher 20.12.2007 12:04

Ilość załączników: 2
Płyta Verbatim palona 16x na Liteon 20A4P. Skany na dwóch palnikach tak jak widać.
Tutaj wszystko wygląda całkiem ładnie.
Załącznik 44321

A tutaj benek coś dziwnego wytworzył ??? Według testu płyta do kosza.
Załącznik 44322

I komu wierzyć ???

slawekj 20.12.2007 00:57

Cytat:

Napisany przez ed hunter (Post 873655)
dobrze. tylko w r***243;***380;nych nagrywarkach zapis przebiega r***243;***380;nie, wystarczy zobaczy***263; jak si***281; pr***281;dko***347;***263; zapisu zmienia np. dla LG, NECa i Liteona...

Ale przebieg zapisu to nie strategia zapisu.
To realizacja zatwierdzonej strategii dla danego no***347;nika.
A to jak b***281;dzie zale***380;y od rozwi***261;za***324; konstrukcyjnych nap***281;du.

Nie da si***281; wypali***263; optymalnie no***347;nika przy innej ni***380; tej zatwierdzonej przez Philipsa, kt***243;ry gwarantuje odpowiedni***261; jako***347;***263;.
Reszta nale***380;y do producenta nap***281;du aby zapis przebiega***322; zgodnie z zatwierdzon***261; strategi***261;.

:)

ed hunter 20.12.2007 00:47

dobrze. tylko w r***243;***380;nych nagrywarkach zapis przebiega r***243;***380;nie, wystarczy zobaczy***263; jak si***281; pr***281;dko***347;***263; zapisu zmienia np. dla LG, NECa i Liteona...

slawekj 20.12.2007 00:36

Cytat:

Napisany przez ed hunter (Post 873619)
tylko zupe***322;nie inne dla r***243;***380;nych nagrywarek i tych samych no***347;nik***243;w. no ale nic. :rotfl:

Strategie zapisu s***261; takie same i warunkiem nowego no***347;nika na rynku jest strategia zapisu ustalana laboratoryjnie przez producenta.
Zatwierdzana przez Philipsa.
Nikt nie robi poza producentem no***347;nika strategii zapisu. :spoko:
Ten parametr musi by***263; zawsze sta***322;y.
Gorzej jest z realizacj***261; w praktyce.
Materia***322;y niby w/g normy a jak r***243;***380;na jako***347;***263; wykonania.
Pioneer stosuje zupe***322;nie inny laser ni***380; LiteOn.
Inne OPC i elektronika. To wszystko jest inaczej sterowane i ka***380;dy firmware jest inny. Ale strategia zapisu danego no***347;nika jest zawsze taka sama. Jednym z parametr***243;w strategi zapisu jest temperatura topnienia danego no***347;nika przy zadanej pr***281;dko***347;ci.

I to jest sta***322;a warto***347;***263; a zmienia si***281; w zale***380;no***347;ci od mocy lasera. A tym ju***380; steruje napisany przez producenta nap***281;du Firmware.

:)

seku 20.12.2007 00:12

same nie wiadome :glupek:
jak archiwum X

punisher 20.12.2007 00:09

Cytat:

Napisany przez seku (Post 873557)
bo nowy FW dodaje nowe nośniki do FW jak i poprawia strategie zapisu już istniejących
czyli strategia zapisu Benq jest godna do naśladowania gdzie była stworzona już bardzo dawno temu :spoko:

:taktak: Nie wiadomo jednak czy akurat ta strategia została zmieniona?? A może strategię zapisu utworzył sobie napęd sam?? :)

ed hunter 20.12.2007 00:03

tylko zupe***322;nie inne dla r***243;***380;nych nagrywarek i tych samych no***347;nik***243;w. no ale nic. :rotfl:

slawekj 19.12.2007 22:40

Cytat:

Napisany przez seku (Post 873557)
czyli strategia zapisu Benq jest godna do na***347;ladowania gdzie by***322;a stworzona ju***380; bardzo dawno temu :spoko:

Strategia zapisu jest tworzona dla no***347;nika i zatwierdzana przez Philipsa.
Verbatim MMC 004 + strategia zapisu = certifikat Philipsa na produkcj***281; no***347;nika.

To co widzimy na wykresach to wynik OPC nap***281;du i elektroniki + jako***347;***263; wykonania no***347;nika i p***322;ytki.
Wszystkie strategie s***261; jednakowe dla danych no***347;nik***243;w. :spoko:

:)

seku 19.12.2007 22:31

@punisher
tak pewnie jest w bazie jako nośnik ale strategia zapisu jest sprzed już dawna....

bo nowy FW dodaje nowe nośniki do FW jak i poprawia strategie zapisu już istniejących

czyli strategia zapisu Benq jest godna do naśladowania gdzie była stworzona już bardzo dawno temu :spoko:

mensir67pl 19.12.2007 22:27

Cytat:

Napisany przez punisher (Post 873548)
I żeby kolega sie nie zdziwił, ale na dobrej płycie i Nec sie spisze.

dla przykładu pierwsza z brzegu wziolem nazwe ;) niech biedzi np.Samsung:>


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:05.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.