![]() |
Test na benq zrobi***322;em tylko dla pewno***347;ci. Wed***322;ug mnie i tak nie ma co por***243;wnywa***263;, liteon jest o wiele dok***322;adniejszy. Tylko jeszcze nie spotka***322;em sie na benq z czym***347; takim. Mo***380;e jednak nie ma co sie dziwi***263; to tylko wypa***322; litka :) Ale tam gdzie s***261; te najwi***281;ksze skoki jitter nie wypala***322; przecie***380; 16x. ???
|
Na litku zapusciles test na 4x a na benq 8x jak dla mnie troche dziwne przy wypaleniu 16x wystarczy ze test zrobisz 4x i roznica moze byc wieksza niz przy 8x ta sama nagrywarka.
|
OK, tylko dlaczego liteon nie pokaza***322; ***380;adnych problem***243;w??
|
TY to no***347;nik, kt***243;ry bardzo ci***281;***380;ko dobrze wypali***263;.
Pioneer 112 radzi sobie bardzo dobrze pr***281;dko***347;ci***261; 6-8x. :czytaj: http://forum.cdrinfo.pl/843069-post1098.html I tylko w tym zakresie. Przy 12x ju***380; pity s***261; zdeformowane. P***322;ytka ***378;le wypalona. :fiu: To tylko LiteOn. :spoko: :) |
Ja wiem czy do kosza? Dla mnie do kosza to jak sie nie chce dobrze odczyta***263;.
Do nagrody najlepszego wypa***322;u jednak sie nie nadaje ;) - rzeczywi***347;cie szlaczek ciekawy... Mo***380;e p***322;yta podla sie trafi***322;a. |
Ilość załączników: 2
Płyta Verbatim palona 16x na Liteon 20A4P. Skany na dwóch palnikach tak jak widać.
Tutaj wszystko wygląda całkiem ładnie. Załącznik 44321 A tutaj benek coś dziwnego wytworzył ??? Według testu płyta do kosza. Załącznik 44322 I komu wierzyć ??? |
Cytat:
To realizacja zatwierdzonej strategii dla danego no***347;nika. A to jak b***281;dzie zale***380;y od rozwi***261;za***324; konstrukcyjnych nap***281;du. Nie da si***281; wypali***263; optymalnie no***347;nika przy innej ni***380; tej zatwierdzonej przez Philipsa, kt***243;ry gwarantuje odpowiedni***261; jako***347;***263;. Reszta nale***380;y do producenta nap***281;du aby zapis przebiega***322; zgodnie z zatwierdzon***261; strategi***261;. :) |
dobrze. tylko w r***243;***380;nych nagrywarkach zapis przebiega r***243;***380;nie, wystarczy zobaczy***263; jak si***281; pr***281;dko***347;***263; zapisu zmienia np. dla LG, NECa i Liteona...
|
Cytat:
Zatwierdzana przez Philipsa. Nikt nie robi poza producentem no***347;nika strategii zapisu. :spoko: Ten parametr musi by***263; zawsze sta***322;y. Gorzej jest z realizacj***261; w praktyce. Materia***322;y niby w/g normy a jak r***243;***380;na jako***347;***263; wykonania. Pioneer stosuje zupe***322;nie inny laser ni***380; LiteOn. Inne OPC i elektronika. To wszystko jest inaczej sterowane i ka***380;dy firmware jest inny. Ale strategia zapisu danego no***347;nika jest zawsze taka sama. Jednym z parametr***243;w strategi zapisu jest temperatura topnienia danego no***347;nika przy zadanej pr***281;dko***347;ci. I to jest sta***322;a warto***347;***263; a zmienia si***281; w zale***380;no***347;ci od mocy lasera. A tym ju***380; steruje napisany przez producenta nap***281;du Firmware. :) |
same nie wiadome :glupek:
jak archiwum X |
Cytat:
|
tylko zupe***322;nie inne dla r***243;***380;nych nagrywarek i tych samych no***347;nik***243;w. no ale nic. :rotfl:
|
Cytat:
Verbatim MMC 004 + strategia zapisu = certifikat Philipsa na produkcj***281; no***347;nika. To co widzimy na wykresach to wynik OPC nap***281;du i elektroniki + jako***347;***263; wykonania no***347;nika i p***322;ytki. Wszystkie strategie s***261; jednakowe dla danych no***347;nik***243;w. :spoko: :) |
@punisher
tak pewnie jest w bazie jako nośnik ale strategia zapisu jest sprzed już dawna.... bo nowy FW dodaje nowe nośniki do FW jak i poprawia strategie zapisu już istniejących czyli strategia zapisu Benq jest godna do naśladowania gdzie była stworzona już bardzo dawno temu :spoko: |
Cytat:
|
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:05. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.