Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

romanesco 10.10.2007 14:20

Cytat:

Napisany przez chriss15 (Post 844646)
no tak, ale co ja teraz zrobie z 10 plytami? w sklepie nie przyjma.

Jak co zrobisz :pytanie: Nie masz kumpli :pytanie: Trzeba je opylić :idea: żeby choć trochę koszty się zwróciły :>

chriss15 10.10.2007 13:36

Cytat:

Napisany przez romanesco (Post 844589)
Skoro inne płyty, jak piszesz widzi i nagrywa, no to właśnie takich używaj.
A swoją drogą ciekawe, dlaczego akurat z Verbatimami jest problem:hmm:

no tak, ale co ja teraz zrobie z 10 plytami? w sklepie nie przyjma.
Moze to jest jakas nowa wersja verbatimow - na naklejce na cake'u jest napisane dvd+r specification part1, version1.3

ostatnio miałem tez problemy z niektorymi plytami Imation od MBI, tzn. na 10 plyt z cake'a moze przy 3 nero wołał bład kalibracji lasera, ale to byc moze byly jakies 3 wadliwe plytki

romanesco 10.10.2007 10:34

Cytat:

Napisany przez chriss15 (Post 844501)
(...) naped inne plyty widzi i nagrywa

Skoro inne płyty, jak piszesz widzi i nagrywa, no to właśnie takich używaj.
A swoją drogą ciekawe, dlaczego akurat z Verbatimami jest problem:hmm:

chriss15 09.10.2007 22:07

no ten firmware jest najnowszy na codeguys, verbatim=obecnie najlepsze plyty, naped inne plyty widzi i nagrywa

sobrus 09.10.2007 22:03

no s***261; chyba tylko 3 mo***380;liwo***347;ci:
- zmieni***263; p***322;yty
- zmieni***263; firmware na taki co widzi
- zmieni***263; nap***281;d

chriss15 09.10.2007 22:01

Kupilem Cake z 10 p***322;ytami VERBATIM DVD+R AZO, z nalepki: produkcja 2007, made in taiwan, a mitsubishi kagaku media company (http://www.verbatim-europe.com/index...d=12&lang_id=1)

Moja nagrywarka to Liteon 1673 z firmware KC4B z codeguys, ktory jest przeznaczony do Liteona 1693.

Niestety moja nagrywarka nie widzi tych p***322;yt. Po prostu jakby ich nie by***322;o w nap***281;dzie - co robi***263;???

seku 08.10.2007 23:15

@Kazhaam

nie pami***281;tam ile poci***261;g***322;y orygina***322;y bo zamienniki s***261; tak tanie ze straci***322;em rachub***281; ile wymieni***322;em (jak sie kupi z dobrego sklepu trudno dopatrzyc roznicy)
my***347;l***281; ze ok 20A4 kartek zdi***281;c foto i 30 p***322;ytek posz***322;o na orygina***322;ach

Kazhaam 08.10.2007 20:07

Czyli ogolnie Verbatimy to dobry wybor?
Sprubuje tez na tych TDK i porownam (wyglad wydruku, bo nie ogarniam tych wykresow).

Seku albo ktos inny moze mi powiedziec ile mozna wydrukowac m/w plyt przy pomocy Canon ip4300 na tuszach (posiadam jeszcze oryginalne).

dzieki.

ed hunter 08.10.2007 19:30

NEC 3540A si***281; nie chce sko***324;czy***263;, ma***322;o tego w wi***281;kszo***347;ci przypadk***243;w pali lepiej od Liteona :D

slawekj 08.10.2007 19:27

Cytat:

Napisany przez ed hunter (Post 844193)
indyjska, palona 2,4x, na tym co widać...

A kiedy wypał Pioneerem ? :>

:)

joujoujou 08.10.2007 19:23

Cytat:

Napisany przez ed hunter (Post 844193)
no to dla fanów najwolniejszego palenia :]

indyjska, palona 2,4x, na tym co widać...

Załącznik 42720

Załącznik 42721

Załącznik 42722

Załącznik 42723

Moje by***322;o wolniejsze - x1 na stacjonarce. :>

I oczywi***347;cie wyniki jeszcze gorsze by***322;y. :D

ed hunter 08.10.2007 19:19

no to dla fanów najwolniejszego palenia :]

indyjska, palona 2,4x, na tym co widać...

Załącznik 42720

Załącznik 42721

Załącznik 42722

Załącznik 42723

seku 08.10.2007 19:12

te verby nie s***261; najgorsze nagrywam na nich

co do jako***347;ci nadruku pisze foto ale wychodzi matowa i ten denerwuj***261;cy znaczek Verbatima kt***243;rego nie da sie zadrukowa***263; przebija

ja pale przewa***380;nie 6x na 112 i na px760

do nadruku u***380;ywam tej samej drukarki

je***347;li zale***380;y ci na efekcie nadruku to polecam TDK DVD+-R 8x jako***347;***263; nadruku PHOTO ci***281;***380;ko je ju***380; dosta***263; i trzeba czeka***263; z 30 min a***380; wyschnie

efekty moich wypa***322;***243;w par***281; post***243;w wstecz

Kazhaam 08.10.2007 16:44

Witam, jestem tutaj raczej nowicjuszem.
Czytam te posty i czytam o Verbatimach i tak szczerze powiedziawszy malo z tego rozumiem.
Moje pytanie odnosi sie do sposobu nagrywania, a dokladnie czy plytki "Verbatim DVD+R PHOTO PRINTABLE" (ktore zamierzam kupic) to dobry wybor i w jaki sposob mam je nagrywac.
Mam rozumiec ze aby dane bylo w miare "bezpieczne" i zdatne do odczytu mam je nagrywac x4/x8? Nie nagrywam z max speedem ale myslalem ze x12 w zupelnosci wystarczy.

Plyty bede z nadrukiem oczywiscie :> (Canon ip4300).

Z gory dziekuje za wytlumaczenie.

Pozdrawiam.

mensir67pl 08.10.2007 11:33

Cytat:

Napisany przez romanesco (Post 844066)
Być może w pośpiechu niezbyt dokładnie doczytałem i to Made in... gdzieś tam też było.
No ale do rzeczy... nie napisałeś nic na temat jakości. No i które konkretnie miałeś, rozumiem, że te drugie?

Made in Taiwan:fiu:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:22.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.