![]() |
Cytat:
bardzo wysokiej jakości płyty DVD jednokrotnego zapisu o standardowej pojemności 4.7GB,super trwała powłoka zabezpieczająca Advanced AZO+, opakowanie typu opakowanie typu CAKE'10." Cena 20zl czyli po 2zl za plyte. Pewnie ktos napisze ze cena niska ale to jest hurtownia i opakowanie najtansze no i 10 sztuk od razu to wiadomo ze jest taniej... Ta plyta w wersji slim, a wiec tez nie w najdrozszym opakowaniu bo to nie normalny BOX kosztuje juz w tej samej hurtowni 3,50zl Napisales w poscie wyzej verbatim Pastel - masz na mysli tylko kolor warstwy nagrywania tej plyty czy ona ma po prostu taka nazwe? Mysle ze najlepszym rozwiazaniem bedzie jak do nich napisze i zapytam o modej tych plyt, tzn o ich numer typu "43292" i sprawdze na stronie Verbatim co to jest... Co o tym sadzisz? bo maja mnostwo plyt Verbatim i pisza tylko ze sa najwyzszej jakosci:D. Pozdrawiam. Znowu edytowalem posta, sorry, ale juz wiem jakie to sa plyty: model 43500 - jak mozesz to zerknij tylko na opakowanie i napisz czy myslisz ze beda ok... Podaje link:http://www.verbatim-europe.com/index...&article_id=58 |
Cytat:
Jak pakowane? ;) |
Ilość załączników: 3
Kilka nowych screenów. Sorki, jeżeli któregoś z nich zapodałem wcześniej, ale nagrałem ostatnio sporo (film amatorski znajomego - potrzebował kilka kopii) i czeka mnie zaprowadzenie porządku w kompie.
Verbatim x 16 nagrywał się 7 minut i 25 sekund. Dla porównania Vebatim x 8 nagrany z Overspeed x 16 - 10 minut i 30 sekund. Wszystkie płyty palone na kompie z Celeronem 700 Mhz, 128 MB RAM i Win 98. |
Ilość załączników: 2
Omega DVD-R 4x palona również x4 - choć Qsuite nie zalecał ...
:piwo: |
Informacja firmy Imation jest ogólną i dotyczy wszystkich płyt CD i DVD.
Dobry zakup: Cytat:
4-8x przy dobrym nośniku to obecnie optymalna prędkość przy zachowaniu równomiernego i niskiego Jitter. :) |
Do Slawkaj:
Przeczytalem te inforacje firmy Imotion czy cos, ale ja chcialbym abys polecil mi jakies normlane plyty - jakiejs normalnej ogolnodostepnej firmy - ze stajni Verbatim lub Tdk... Mysle, ze Verbatim to najlepszy wybor... Tylko mam problem z wyborem modelu bo nie testowalem praktycznie zadnych plyt tej firmy jeszcze, a Ty pewnie tak... Gdybys mi juz mniej wiecej powiedzial jakie to sa to mam zamiar kupic ich "troche" i najlepiej chcialbym zeby byly dostepne luzem:P albo w slimach bo nie potrzebuje normanych pudelek - i tak pojda w kąt i nie ma sensu placic pieniadze za pudelko bo takie plyty sa zawsze drozsze. No i jeszcze problem plusow i minusow, jaki zapis jest wg Ciebie lepszy? Te dane nie beda raczej odtwarzane na starych odtwarzarkach wiec pewnie powiesz ze na "-" nie warto...
Sorry, ze Ci tak truje...;-). Jesli chodzi o predkosc nagrywania to nie bede tego nagrywal szybciej niz 4x bo dla mnie to glupota, wiec predkosc nie ma dla mnie znaczenie bo i tak pewnie bede nagrywal 2x. |
Cytat:
:) |
Slawekj, tamten Twoj post to widzialem, ale tam nie ma odpowiedzi co oznaczaja te 2 poziome przerywane linie dla TE i FE.
Wiesz po co sa te linie? To jest moze max, dopuszczalna srednia odpowiednio dla bledow FE I TE? Pewnie nie... |
Ilość załączników: 2
No dobra, nagrałem OPTODISK OP1 (Emtec x2,4) którego nie ma biosie BSKB
oraz MCC 03RG20 (Verbatim x16) króry w biosie jest, i oba nośniki nie zostały dodane do bazy Solid Burn :) Zaznaczam, że od początku (czyli od zainstalowania QSuite 2.0) nie zmieniałem jego domyślnych ustawień (Solid Burn włączony dla nośników Un-Known, tak jak w zamieszczonym uprzednio scanie). Więc nie wiem co miałbym źle zaznaczyć? ;) OPTODISC OP1 nie wyszedł wcale tak bardzo źle, chociaż QScan stwierdził przy prędkości x2,4 (jedyna dostępna) że Not recommended ;) Dlaczego Solid Burn nie nauczył się nośnika którego nie ma w biosie ??? Jeśli dodaje tylko te dobrze wypalone, to jak to niby ocenia ??? Wydawałoby się, że zasada powinna być prosta (przy domyślnych ustawieniach): nośnik w biosie jest - nagrywany jest według strategii z biosu, w biosie go nie ma - uaktywnia się Solid Burn i wynik dodaje jako nową (nauczoną strategię) do bazy nośników wyuczonych :) Załączam scany - QScan i Nero dla OPTODISC OP1 nagranego x2,4 |
Cytat:
EDIT: @zene_k pisał że jego były od CMC, ale on miał +R, a ja -R. Sorry nie zauważyłem tego. Pozdro :piwo: |
Ilość załączników: 1
Cytat:
Ale mnie się raczej kiepsko paliły :piwo: |
Ilość załączników: 1
Moze ktos mial do czyniena z plytkami TDK DVD-/+R ktore mozna nabyc w sieci sklepow Kaufland sa to TDK pakowane w 5-paki Colour 15.99 -pln
na jakim podkaladzie ? sa pytam bo nie mam okazji sie wybrac :piwo: |
Witam
Jestem zainteresowany kupnem własnie tej nagrywarki (czyli Benqa DW-1640) i teraz zostala kwestia wyboru jak najtanszych plyt DVD :) Wiec potrzebuje dosyc sporo plytek (mam do wypalenia ponad 80GB danych :P) i zamierzam kupic 25szt Verbatima DVD+R x8 4.7GB oraz 50szt jakis tanszych plytek na mniej wazne dane ale ktore chcem nagrac (oczywiscie na Verbatimach beda nagrane moje najwazniejsze dane) i zastanawiam sie nad kupnem plyt: DVD-r Afla 50szt. x4 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60938293 za 36zł ale czytajac multum informacji nie znalazlem zeby ktos nagrywal jakies dane na takich plytkach... a slyszalem ze czasem niektore nagrywarki maja problemy z nagraniem niektorych plyt... znalazlem w jednym z wiekszych testow tego Benqa zestawienie jakie nagrywarka obsluguje plyty i niesttey na tych plytach nie bylo przeprowadzanych testow i zastanawiam sie i pytam czy ktos z was nie nagrywal na tych plytkach ta nagrywarka i czy warto kupic.... czy moze lepiej doplacic 7zł i kupic 50szt Bulpaq x8 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61815274 za 44zł ktore juz byly testowane na tej nagrywarce i wypadly calkiem nie najgorzej... powiedzcie mi jakie kupic najlepiej plytki :) |
Cytat:
takie wykresy ... ;) |
Ilość załączników: 4
VERBATIM DVD+R x8 nośnik MCC003
Qscan x2.4: http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25067&stc=1 Qscan x4: http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25065&stc=1 Qscan x8: http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25066&stc=1 Wypalana x2.4 bez SB, scan x8: http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25064&stc=1 |
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:59. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.